IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )


> Yardım Konusu
Görmek istediğiniz konu burada
Aranacak Kelimeleri Giriniz    

> KİŞİSEL PROFİL BİLGİSİ İZLEME
Görmek istediğiniz konu burada
Bir  üyenin profiline bakmak için forumda herhangi bir yerde gördüğünüz ismine tıklayabilirsiniz. Kendi profilinize bakmak istiyorsanız Kendi adınıza tıklamanız yeterlidir. Ana profil görünümünde iki adet yarı-sabit bölge ve ortada etiketlenmiş bir bölge bulunmaktadır.
Kişisel Bilgi
Sol taraftaki bu bölge kapsamlı bir kullanıcı profil bilgisi içerir. Bu bölgede eğer eklenmişse, kulanıcının fotoğrafı, puanı, mesajları, online olup olmama durumu, yaşı, cinsiyeti ve yaşadığı yer gibi bilgiler bulunur.  Alt kısımda kullanıcı istatistiklerini, mesaj sayısını görebilirsiniz.
Profilin orta bölümü bir grup sekme içerir. Burada kullanıcının açtığı enson başlıkları, hakkındaki yorumları, arkadaş listesini bulabilirsiniz. Arkadaşların profil bilgilerine isimlerinin üzerine tıklayarak bakabilirsiniz.  Eğer İnvision Power Gallery ve Blog sistemi foruma eklenmişse, iki sekme daha görürsünüz. Galeri sekmesi son yüklenen altı resmi gösterirken, Blog sekmesi de son beş mesajı gösterir.

Sağ tarafta kişisel profili kimlerin ziyaret ettiğini, varsa yapılan yorumları ve kullanıcının enson eklenen arkadaşlarını görebilirsiniz.
Yorum Ekleme
Diğer kullanıcılara yorum ekleyebilirsiniz. Profile girdiğinizde sağ tarafta enson yorumlar bölümünü göreceksiniz. Yorum ekle butonuna tıklayıp yorum ekleyebilirsiniz.

Yorumları Tadil Etme
Eğer profilinize kaba ya da küfürlü bir yorum bırakılırsa, yorumu silmek için iki yol vardır:
Birincisi, yorumlar sekmesine tıklayıp o yoruma gelip yanındaki kutuyu işaretleyip en alttaki  ‘’seçili yorumları sil’’ butonuna tıklayın. İkinci yol olarak da yorumun yanındaki küçük ‘’x’’ imgesine tıklayarak silebilirsiniz.
Benzer bir metodla yorumları onaylayabilir ya da onaylamayabilirsiniz. Onaylanan mesajlar herkesin okumasına açık olurken, onaylanmayan mesajlar görüntülenmeyecektir. Bunu yapmak için ‘’Seçili mesajları sil’’ butonu yerine ‘’seçilmiş mesajları onayla ya da onaylama’’ sekmesini seçiniz.
Bir kullanıcıya Puan Vermek
Profilde kullanıcı puanı sistemi mevcuttur. Bu sistem, diğer kullanıcılara sorun çıkaran bir üyenin puanını düşürme ya da iyi bir üyenin puanını yükseltme olanağı sağlar. Puan vermek için kullanıcı profilindeki yıldızlara tıklayın.
Profil Bilgilerinizi Düzenleme
Giriş yaptıktan sonra profilinize bakarsanız, orta bölümde ‘’Ayarlar’’ yazan bir sekme görürsünüz. Bu sekmeye tıklarsanız profil bilgilerinizi düzenlemek için daha fazla bilgi bulacaksınız. Buradan kişisel resminizi ekleyebilir ya da silebilirsiniz. Eğer sil kutusu işaretlenirse, ayarları sakla sekmesine tıkladığınızda resim silinecektir. Ayrıca, kişisel durumunuzu da değiştirebilirsiniz. Bu sizin imzanıza benzer fakat mesajlarınızda değil, profilinizde görüntülenir.
Sizi arkadaş olarak ekleyen ya da yorum yazanlardan nasıl haberdar edilmek istediğinizi de belirleyebilirsiniz. Haberdar edilmeme seçeneğini ya da email veya özel mesaj ile haberdar edilme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.  Sayfanın altındaki sekmeden sizin için yapılan yorumları ve arkadaşlık onaylamanızı profilinizde görüntülenmeden  önce yapabilirsiniz.
Profil ekranınızda sol tarafta kişisel bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. Cinsiyetinizi, doğum tarihinizi ve yerini belirtebilir ve kişisel açıklamanızı yazabilirsiniz.

Kelime Bulutu:

Tarih: 9/04/2020, 2:17