IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )


> Yardım Konusu
Görmek istediğiniz konu burada
Aranacak Kelimeleri Giriniz    

> KİŞİSEL HABERCİNİZ
Görmek istediğiniz konu burada
Kişisel haberciniz dosyalarda mesaj saklayabileceğiniz mesaj alıp gönderebileceğiniz bir yerdir ve sistem olarak email gibi çalışmaktadır.

Yeni bir Özel Mesaj Gönderme

Diğer bir üyeye mesaj gönderebilirsiniz. Bunun için arkadaş listenizden bir isim seçebilir ya da forumdan herhangi bir ismi seçerek mesaj yollayabilirsiniz. Bir üyenin mesajındaki ismine tıkladığınızda otomatik olarak özel mesaj kutusu açılacaktır. Ayrıca gönderilecek kişinin adını yazmaya başladığınızda forumun özelliği sayesinde o isim otomatik olarak tamamlanır.

Eğer etkinleştirildi ise her satıra bir kullanıcı adı gelmek üzere yazarak aynı mesajı birden çok kişiye aynı anda gönderebilirsiniz. Bunu BCC kulanıp diğer kopyaların kimlere gönderildiğini gizleyerek de yapabilirsiniz.

Eğer etkinleştirildi ise mesajlarınızda BBCode ve HTML kullanabilirsiniz. Eğer “bu mesajın bir kopyasını gönderilenler dosyasına yolla” seçeneğini işaretlerseniz, bir kopya o bölümde saklanır. Eğer “bu mesajı izle” seçeneğini işaretlerseniz, mesaj izleyiciniz o mesajın okunup okunmadığını sizing için takip eder ve bildirir.

Ve eğer etkinleştirildi ise özel mesajlarınıza resim ya da başka dosyalar içeren eklentiler ekleyebilirsiniz.

Gelen Kutusu

Gelen kutunuz bütün yeni mesajların geldiği yerdir. Mesaj başlığına tıklamak size forum formatında mesajı görüntüleme imkanı verir. Gelen kutunuzdaki mesajları silebilir ya dabaşka yere taşıyabilirsiniz.

Gönderilen Mesajlar

Eğer mesaj gönderilirken seçenek işaretlenirse bu dosyada saklanır.
Gönderilmemiş Mesajları Saklama
Yazıp daha sonra gönderilmek üzere seçtiğiniz mesajlar burada saklanır.

Özel Mesaj Dosyalarını Temizleme

Bu özellik size bütün özel mesaj kutularınızı hızlı ve kolayca temizleme olanağı sunar.

Saklama Dosyalarını Düzenleme

Saklama dosyalarınızı isteğinize gore yeniden adlandırabilir, ilaveler yapabilir ya da silebilirsiniz. Fakat “gönderilen” ve “gelen” mesaj kutusu dosyalarını silemezsiniz..
Özel Mesaj Engelleme Listesi
Bu bölümü üye adı girerek ya da saklanmış herhangi bir girişi kullanarak yasaklama listesi olarak kullanabilirsiniz. Bu listeye aldığınız üye size meaj gönderemez.

Mesajları Arşivleme

Eğer mesaj dosyalarınız dolu ise ve yeni mesaj almanıza imkan vermiyorsa bu mesajları arşivleyebilirsiniz. Arşivlenen mesajlar basit HTML sayfası veya Microsoft Excel formatında derlenir ve emailinize yollanır.

Mesaj İzleyicisi

Bu sayfa izlenmesini istediğiniz mesajları gösterir. Alıcı tarafından okunup okunmadığı ve eğer okundu ise ne zaman okunduğu burada görüntülenir. Burası size gönderdiğiniz ama henüz okunmamış mesajları silme imkanı da verir.


Kelime Bulutu:

Tarih: 9/04/2020, 2:51