IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )


> Yardım Konusu
Görmek istediğiniz konu burada
Aranacak Kelimeleri Giriniz    

> BAŞLIKLARI VE MESAJLARI ARAMA (SEARCHING TOPICS AND POSTS)
Görmek istediğiniz konu burada
Arama modülü girdiğiniz anahtar kelimeyi içeren başlıkları ve mesajları çabuk bulmanız için tasarlanmıştır.
Basit arama ve gelişmiş arama olmak üzere iki tip arama vardır. “Daha çok seçenek” (More Options) ve “Basit Mode” (Simple Mode) arasından seçim yapabilirsiniz.

Basit Mode (Simple Mode)

Burada bütün yapacağınız arama kutusuna anahtar kelimeyi yazmak ve arama yapacağınız forumu seçmek. (Bütün forumlarda arama yapmak için bilgisayarınızda ctrl veya shift tuşunu basılı tutarak (Mac’de Apple tuşu) bir arama çeşidi seçin ve arayın.

Gelişmiş Arama (Advanced Mode)

Gelişmiş arama ekranı size aradığınızdan çok daha fazla seçenek sunar.  Anahtar kelime ile arama yapmanın yanısıra üye adı kullanıcı adı ya da hepsi ile birlikte arama yapabilirsiniz.  Tarih seçerek de arama yapabilirsiniz ve bundan başka pekçok arama seçenekleri de mevcuttur. Arama sonuçları iki şekilde sergilenir. Hem aradığınız konu hakkında gönderilen bütün mesajları gösterir hem de sadece konu linkini verir. Hangisi olacağına butonları kullanarak karar verebilirsiniz.

Eğer admin etkinleştirdi ise aramalar arasında çok az bekleme süreniz olur. Aramalar  arası bekleme süresi floodu önlemek içindir.

Her forumun en üstünde arama butonları bulunmaktadır. Bu size bu forumda çabuk arama yapma olanağı sağlar

Kelime Bulutu:

Tarih: 9/04/2020, 2:37