IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )

Reply to this topicStart new topic
> The House Of The Rising Sun, Progressive House - 14 tracks =>60 min.
yuran
mesaj 21/12/2010, 18:33
İleti #1

Aktif Üye

Üye no : 27096

Access to 32 Countries and 54 locations, PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN Supported, sstp vpn service EarthVPN

The House Of The Rising Sun

Tracklist :

01- Aux N Morris - Deep Documentation (Original Mix)
Label:No Border Recordings | Release Date:26.11.2010 | Genre:Deep House
Key:D m | Bpm:120

02- Dousk And Andree Eskay - Ironee
Label:Echoplast Digital | Release Date:26.11.2010 | Genre:Progressive House
Key:G#m | Bpm:126

03- Dudu Nahas - Cold Grass
Label:Galore Music | Release Date:16.12.2010 | Genre:Progressive House
Key:G m | Bpm:127

04- D.J.Generous - Wonder Why (Original Dub Mix)
Label:Play Digital | Release Date:31.08.2010 | Genre:Progressive House
Key:E m | Bpm:128

05- D.J.Generous - Wonder Why (Proff Vocal Mix)
Label:Play Digital | Release Date:31.08.2010 | Genre:Progressive House
Key:G#m | Bpm:128

06- Maindave - Japan Noise
Label:Sudam | Release Date:16.11.2010 | Genre:Progressive House
Key:G#m | Bpm:128

07- Risk Of Pain - Ashes Of Dreams (Original Mix)
Label:??? | Release Date:13.12.2010 | Genre:Progressive House
Key:D m | Bpm:128

08- Damir Pushkar, Fabian Jakopetz - Lonely Nights (Original Mix)
Label:Bonzai Progressive | Release Dt:02.11.2010 | Genre:Progressive House
Key:C m | Bpm:128

09- Logiztik Sounds And Mauricio Duarte - Lost And Found
Label:Galore Music | Release Date:12.12.2010 | Genre:Progressive House
Key:C m | Bpm:128

10- Minitech Project - Smash It (Marko La Rocca Remix)
Label:Bonzai Progressive | Release:21.09.2010 | Genre:Progressive/Deep House
Key:A m | Bpm:128

11- Electroburn - Sometimes We Fail (Original Mix)
Label:NewBorn Records | Release Date:09.12.2010 | Genre:Progressive House

12- Junkdna And Ben Coda - Vertigo
Label:Galore Music | Release Date:12.12.2010 | Genre:Progressive House

13- Save The Robot - Sun Blaze (Original Mix)
Label:Play Digital | Release Date:10.12.2010 |Genre:Progressive House

14- Brisby & Jingles - The House Of The Rising Sun (Club Radio Mix)
Label:Andorfine | Release Date:27.08.2008 | Genre:Trance ???
Key:A m | Bpm:135

Software: MixMeister Fusion 7.4.4 love[1].gif

Quality: 192 Kbps | Size:82,3 Mb
Download and Listen :
PROTECTED LINK Linkleri görebilmek için lütfen ÜYE Olunuz ( Please REGISTER to view links )

Quality: 320 Kbps | Size:137 Mb
Download and Listen :
PROTECTED LINK Linkleri görebilmek için lütfen ÜYE Olunuz ( Please REGISTER to view links )

-------------------------------------------------

Bu ilk progressive house set denememde yorumlarınızı eksik etmemeniz dileğiyle...
(Detaylı açıklamalar sonraki yazılarımda...)

saygılar
yuran

Bu ileti yuran tarafından 22/12/2010, 20:30 yeniden düzenlenmiştir.
Go to the top of the page
PM  
+Quote Post
Infinity Sounds
mesaj 22/12/2010, 8:49
İleti #2

Berlin Calling

Üye no : 50620

abim selamlar.

sonunda senden progressive house bir set dinlemek kısmet oldu ... smile.gif

ses kalitesi çok iyi hiç bir sound rahatsızlık vermedi . set içeriseinde gerçekten çok hoş çok kaliteli parçalar var . sabah dükkanı açtım ilk işim seti dinlemek oldu ve saırım günün geri kalan saatlerini aynı keyifle geçireceğim . sürekli dinlenecek kaliteli bir set var karşımızda .
Maindave - Japan Noise uzun zamandır dinlememiştim bu parçaayı çok severim sete farklı bir boyut getirmişsi bu parçadan sonra tempoyu ayarlaman çok başarılı . zamanla daha iyi bir arşivin oldukça çok daha başarılı setler çıkaracağını biliyorum .

Brisby & Jingles - The House Of The Rising Sun (Club Radio Mix)

128 bpm den - 135 bpm e geçmek öyle kolay iş değildir . parça tam bir kapanış parçası olmuş . vocali çok hoşuma gitti .. parça ismi ve setin ismide ayrı güzel

ellerine sağlık abi .. progressive seven herkes dinlemeli

saygılar ....
PM  
+Quote Post
FronteRa
mesaj 22/12/2010, 14:14
İleti #3

Kıdemli Üye

Üye no : 8931

kesinlkle katılıorum hkn abi sana... bnm de pek tarzım olmasa bile cok hosuma gitti parcalar güsel gecisler ztn kusursuz cok qüsel bi calısma olmus abi... artık snde iyi bi seri yakalasan ve devamlı o sayfayı güncellesen hic fena olmaz abim tabi sadece bi öneri akıl verme gibi algımala tskler saygılar wink.gif
PM  
+Quote Post
yuran
mesaj 22/12/2010, 19:50
İleti #4

Aktif Üye

QUOTE(infinity_sounds @ 22/12/2010, 9:49) *
abim selamlar.

sonunda senden progressive house bir set dinlemek kısmet oldu ... smile.gif

ses kalitesi çok iyi hiç bir sound rahatsızlık vermedi . set içeriseinde gerçekten çok hoş çok kaliteli parçalar var . sabah dükkanı açtım ilk işim seti dinlemek oldu ve saırım günün geri kalan saatlerini aynı keyifle geçireceğim . sürekli dinlenecek kaliteli bir set var karşımızda .
Maindave - Japan Noise uzun zamandır dinlememiştim bu parçaayı çok severim sete farklı bir boyut getirmişsi bu parçadan sonra tempoyu ayarlaman çok başarılı . zamanla daha iyi bir arşivin oldukça çok daha başarılı setler çıkaracağını biliyorum .

Brisby & Jingles - The House Of The Rising Sun (Club Radio Mix)

128 bpm den - 135 bpm e geçmek öyle kolay iş değildir . parça tam bir kapanış parçası olmuş . vocali çok hoşuma gitti .. parça ismi ve setin ismide ayrı güzel

saygılar ....

Bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim sevgili infinity_sounds... flowers.gif
Evet en büyük sorunum arşiv. Ama zamanla bunuda aşacağım elbette.

Gerçi set ile ilgili ayrıntılara gireceğim yazılarımda ama , şu son parça ile ilgili kısa bir not düşeyim. O parçayı sete eklemek banada sürpriz oldu. Hiç aklımda yoktu. Birden bir ilham geldi ekleyiverdim.
Derken parçanın ismi sete ilham kaynağı oldu ve setin adına yansıdı. Bende bu parçanın vokallerine hasta olduğum için zaten arşivime eklemiştim. Hani sana setde bir sürpriz var demiştim ya... İşte oda bu parça idi. Nasıl iyi sürpriz değilmi?

128-135 geçişi için detaylara daha sonraki yazılarımda gireceğim.
Ama güzel bir geçiş oldu biliyorum.
Setin başıda enteresan. 120 başlayıp 126-127-128 gidiyorum. Ben sadece 1 yerde ufak bir kulağı rahatsız eden bpm kaçması tespit ettim , ama bakalım dikkatli kulaklar bunu bulabileceklermi? rolleyes.gif
Ben seti astıktan sonra bile hala hata bulabiliyorum kendi setimde... Bu settede 1-2 tane var. Sonra belki bunları düzeltip aynı setin 2. versiyonunu yayınlayabilirim.

saygılar
yuran

Bu ileti yuran tarafından 22/12/2010, 21:04 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
yuran
mesaj 22/12/2010, 19:57
İleti #5

Aktif Üye

QUOTE(FronteRa @ 22/12/2010, 15:14) *

kesinlkle katılıorum hkn abi sana... bnm de pek tarzım olmasa bile cok hosuma gitti parcalar güsel gecisler ztn kusursuz cok qüsel bi calısma olmus abi... artık snde iyi bi seri yakalasan ve devamlı o sayfayı güncellesen hic fena olmaz abim tabi sadece bi öneri akıl verme gibi algımala tskler saygılar wink.gif

Sevgili FronteRa ,

Seti beğenmene çok memnun oldum. Progressive house benimde %100 tarzım değil ama , farklı tarzlar deneyerek kendimi geliştirmek istiyorum. Amacım bu...

Önerini dikkate alacağım , teşekkürler. Ayrıca güzel akıllar verdikten sonra ben her zaman dinlerim. Yapıcı her türlü düşünce ve akıla kapım açık... thumbsup.gif

saygılar
yuran

Bu ileti yuran tarafından 22/12/2010, 20:02 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
Harmonic Illusio...
mesaj 23/12/2010, 15:28
İleti #6

нαямσиicillusiσи ®

Üye no : 4104

01- Aux N Morris - Deep Documentation (Original Mix)
Daha ilk dakikasında beni içine çeken bu çalışma ile soft ama sanırım iddialı bir başlangıç yapmak istemişsin.

02- Dousk And Andree Eskay - Ironee
(04:51 - 04:58) arasında çok çok hafifte olsa kaçma hissettim vuruşların oturuşunda. Ayrıca geçiş ile ilgili şunu da
söylemeden edemeyeceğim, melodik bir geçiş olmamış, salt ritme dayalı bir geçiş olmuş. Başlangıçta vermiş
olduğun melodik havayı; geçişi ritme dayandırarak ve fazla bekleterek uzatmışsın, dolayısıyla ambiyansı
kaybetmişsin. Bir sette ilk iki parça arasındaki uyum ve geçişin kusursuz olması, ilk izlenimi vermek ve dinleyinin set
hakkında bir ön fikir oluşturması açısından önemlidir bence.

03- Dudu Nahas - Cold Grass
Melodik bir geçiş olmuş, parçayı saldığın anda yine ufak kaçmalar olmuş ama çok dikkat edilmesi lazım
farkedebilmek için. İlk 3 parça her ne kadar key olarak uyumlu olsa da melodileri ve yapıları bakımından pek
uyumlu bulmadım.

04- D.J.Generous - Wonder Why (Original Dub Mix)
(10:48) de başlayan kaçmalar özellikle 10:57 de kulağa batacak şekilde devam ediyor, (11:03) gibi sona eriyor.
İnişli çıkışlı bir şekilde devam ediyor set buraya kadar. Setin asıl başladığı yer bu parça diyebilirim. Çalmış olduğun
bu track'in alt yapısı kaliteli fakat vokal için aynı şey benim için geçerli değil. Euro-Dance parçalarında rastlanan bu
şekilde efektli vokaller her zaman itici gelmiştir bana.

05- D.J.Generous - Wonder Why (Proff Vocal Mix)
Daha önceden forumda aynı parçanın bir sette birden fazla çalınmasının doğru olup/olmadığı konusunda başka bir
arkadaşla tartışmıştık. Bana soracak olursan uzun soluklu ve kitle önünde, kitlenin parçadan aldığı haz/enerji/duygu
durumuna göre, bir flashback yaşatmak adına ikinci defa aynı parça (daha fazla olmamak üzere) farklı versiyonda
dahi olsa çalınabilir ki, bunun tanınmış DJ'ler tarafından da uygulandığına rastlanılmıştır. Değişik versiyonları olsa da
yine melodik açıdan birbirlerine büyük oranda eşit olduklarından uyum iyi olacaktır haliyle, geçişte de bir kusur
göremedim.

06- Maindave - Japan Noise
Bu parça çok hoşuma gitti, şarkının kalitesi tartışılmaz bana göre. Geçiş ve uyum da bir o kadar kaliteli. Tebrikler.

07- Risk Of Pain - Ashes Of Dreams (Original Mix)
Geçişte 1 beat kayma var sad.gif. Ayrıca her ne kadar parçanın orjinalinde kaynaklabilen bir durum olsa dahi setin
gidişatına uygun olarak mixer veya equlaiser (mixmeister kullanmadığım için nasıl ayarlamalar yapılıyor
bilmiyorum) yardımıyla tiz sesleri artırıp, parçanın boğuk olmamasını sağlayabilirdin diye düşünüyorum. Bir de, bu
parçada enerjiyi düşürerek sil baştan yapmışsın.

08- Damir Pushkar, Fabian Jakopetz - Lonely Nights (Original Mix)
Sürpriz bir geçiş olmuş açıkçası. Bu parçanın bir önceki çalınanla uyumunu beğendim.

09- Logiztik Sounds And Mauricio Duarte - Lost And Found
Mix, oldukça yumuşak ve etkili. Bu parça ile bir adım daha yükseltmişsin enerjiyi. Setteki vokal eksikliği iyice
hissedilmeye başladı bu bölüme kadar.

10- Minitech Project - Smash It (Marko La Rocca Remix)
Bu kadar yükselmek yeter diyerek, yine bir düşüşe uğradı set "Smash It" ile sad.gif. Bir önceki parçadaki yorumuma
dayanarak söylüyorum biggrin.gif, (setini dinlerken eş zamanlı olarak yorumluyorum), vokal geldi, doğru bir teşhis
yapmanın mutluluğu içerisinde "Marko La Rocca" projesini dinlemekteyim wink.gif.

11- Electroburn - Sometimes We Fail (Original Mix)
Bu parçanın altyapısı benim beğendiğim türden. Üzülerek söylemeliyim ki, Smash It'in arkasına hiç gitmemiş sad.gif.

12- Junkdna And Ben Coda - Vertigo
Çok standart ve vasat bir parça, daha fazla yoruma gerek duymuyorum.

13- Save The Robot - Sun Blaze (Original Mix)
Mükemmel değil ama iyi, dinlenebilir. Geçişi de çok iyi kotarmışsın, tebrikler.

14- Brisby & Jingles - The House Of The Rising Sun (Club Radio Mix)
Save The Robot'un arkasına iyi gitmiş wink.gif. Aynı zamanda setin ismi. En sonda 80'leri andıran bu vokalle iyi bir bitiş
olmuş.

Sonuç olarak, inişli çıkışlı, enerji dengelemesinin iyi olmadığına inandığım, içinde ortalama parçaların bulunduğu bir
set olmuş. İddialı başlamışsın ama aynı iddiayı setin kalanında göremedim, yine de paylaşım için teşekkürler.
PM  
+Quote Post
yuran
mesaj 23/12/2010, 19:07
İleti #7

Aktif Üye

Sevgili Beatworks,

Seti dinleyip yorumladığın için teşekkür ederim. flowers.gif
Sende biliyorsunki her zaman forumdaşlarımın bana olumsuz dahi olsa eleştirilerini eksik etmemelerini istiyorum. Bu sebeple senin yorumun bazı yerlerde olumsuz bile olsa benim için çok değerli... thumbsup.gif

Kısaca olumsuz eleştirilerine cevap vermek isterim.

- (04:51 - 04:58) arasında ben hiç kaçma hissetmedim. Aksine bu geçiş benim set içindeki en beğendiğim mixlerden biri. Ama biliyorsunki benim mix tarzım melodik geçiş üzerine değil daha çok ritm üzerine. Bu sebeple senin melodik geçiş olmamış , ambiyansı kaybetmişsin yorumuna saygı duyuyorum , ama benim zevkime göre ambiansı kaybettiğimi düşünmüyorum. Ben iki parçanın üst üste çok iyi gittiğini düşünüyorum.

- 2=>3 geçişde yine kaçma yok. Ama bpm ufaktan arttığı için arkadaki bir enstruman sesi bu bpm artışını fazla belli ediyor. Zaten düzelteceğim dediğim yerlerden biri burası idi. Bense hala parçaların çok uyumlu gittiğini ve ritmin ufak ufak arttığını düşünüyorum.

Cevapların ayrıntılarına devam etmeden , kısa bir not düşeyim okuyanlara ;
Sevgili Beatworks ile daha öncede konuşup bildiğimiz bir farmımız var. O daha çok duyguya hitap eden setler hazırlayan ve parçaların melodik akışını önemseyen biri... Ben ise bu setleri hazırlarken kendimi dj kabinide ve insanlarıda pistte dans ediyorlarmış gibi düşünüyorum ve sonuç olarakta dans etmeye , dans edenlere yönelik tamamen ritm amaçlı setler hazırlıyorum. Buda benim tarzım...
Dolayısı ile sevgili Beatworks ile duygu ve ritm konusunda ayrıştığımız için , onun bu konudaki görüşlerini saygı ile karşılıyorum , ama kendi neznimde bu görüşlere katılmıyorum.

Devam edelim....

- (10:48) de başlayan kaçmalar özellikle 10:57 de kulağa batacak şekilde devam ediyor, (11:03) gibi sona eriyor , diyorsun ve benşmde değiştireceğim noktayı yakalamışsın ama , yanlış bir şekilde. Beatlerde mix sırasında kaçma yok. Ama bpm sürekli ufak ufak arttığı için sana öyle gliyor olabilir. bpm artışını kulağı rahatsız edecek şekilde yansıtan parça Dudu Nahas - Cold Grass. Bu parça ile ilgili gerekli düzenlemeyi yapacağım zati... Ama mixde kaçma yok. Kulağa verdiği his o şekilde olabilir.

- 4. parça sadece 30 saniye ritm olarak çalıyor setde. Bu sebeple aynı parça (4 ve 5) aynı setde çalmıyor. 4 ve 5 aynı gibi ama 4 sadece 30 saniye mix amaçlı kullanıldı ve 30 saniye sonra esas çalmak istediğim parçaya yani 5. parçaya mixleniyor. Setin burada başladığına ve setin inişli çıkışlı devam ettiğine katılmıyorum.

- Ben 1 beat kayma duyamadım. Tizler özellikle geçişlerde sırıtmasın diye kısıldı. Ayrıntılı mixmeister çalışma dosyasını hazırlayacağım. orada net bir şekilde görebilirsin. Ben eq ayarlarının düzgün yapıldığını düşünüyorum.

- Diğer parçaların bir biri ile gitmeme vs gibi eleştirilerine saygı duyuyorum , ama benim zevkime göre parçaların uyumu güzel.

Sonuç olarak , olumsuz eleştiriler kendimi geliştirme adına çok faydalı oluyor. Ben her ne kadar şuna katılmıyorum vs desemde sen ne düşünüyor ne hissediyorsan onları yazamaya devam et. Ben bunları illa bir şekilde değrlendiriyorum. Arkadaşların her zaman aynı düşüncede olması lazım diye bir kural yok.

Değinmediğim diğer olumlu eleştirilerin içinde ayrıca teşekkür ederim.

saygılar
yuran

Bu ileti yuran tarafından 23/12/2010, 19:17 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir)
0 üye:

Collapse

> Benzer Konular

Konu Başlığı Yanıtlar Konuyu Başlatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts 3 XMania 463 22/08/2007, 8:36
Son İleti: XMania
No New Posts   0 fcuk 441 24/04/2008, 17:04
Son İleti: fcuk
No New Posts 9 XMania 787 20/08/2009, 22:19
Son İleti: XMania
No New Posts 0 helyanwe 856 27/11/2009, 13:00
Son İleti: helyanwe