IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )

10 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> TR-ance.com Globalleşme Projesi
imperio
mesaj 16/05/2009, 17:41
İleti #1

TR-ance.com Kurucu Administrator
Grup Simge

Üye no : 2

Access to 32 Countries and 54 locations, PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN Supported, openvpn service EarthVPNMerhaba,

Dikkat ettiğiniz üzere sitemiz yavaş yavaş global bir site olma yolunda ilerliyor.Sürekli olarak ziyaretçi ve üyelik verilerini izliyorum.Ziyaretçi sayımız ve ziyaretçilerimizin ülkere göre dağılımı, diğer global sitelerin ziyaretçi istatistikleri ile ilgili verileri aşağıya ekliyorum.

Görülebileceği üzere son 1 aylık ziyaretçi sayısı istatistiğinde ziyaretçilerin %28 i türkiye dışından.Keza üyelik başvurularının %20-%30'ı da türkiye dışından ingilizce dil seçeneği ile üye olan kişiler.Şu an için ingilizce dil seçeneği kullanan üye sayısı 8957, türkçe dil seçeneği kullanan 36178. Rakamlar git gide artıyor bu ciddi yabancı ziyaretçi potansiyelini bir şekilde foruma kanalize etmemiz lazım.

Aynı şekilde di.fm, tranceaddict.com, trance.nu ve tr-ance.com'un ziyaretçi sayısı, ziyaretçilerin sayfada kalma süresi, ziyaret edilen sayfa sayısı gibi çeşitli parametrelere göre oluşturulan istatistiklerde bu global siteleri yakaladığımız ve hatta geçtiğimiz bazı istatistikler gözüküyor.

Yerel bir site olarak yayın hayatına başladığımız noktadan şu an geldiğimiz durumda artık geri dönülemez bir yola girmiş bulunmaktayız.Bir şekilde globalleşme yolunda mevcut adımlardan daha fazla adım atmak zorundayız.Foruma üye olurken dil seçeneği olarak ingilizce seçilebiliyor ve üyelerin yazmış olduğu mesaj ve konu başlıkları dışında tüm seçenekler ingilizce oluyor.Türkçe içerikleri anlamaları konusunda google translate de bir nebze olsun yardımcı oluyor.Ancak bunlar kısa vadeli başlangıç çözümleri.

Genelde global siteler yerelleşme yolunu seçerek ülkere göre ayrı siteler açıyor, biz tam tersini yerel bir site olarak nasıl globalleşeceğimizi konuşuyoruz.Bu konu rakamsal verilerden de yola çıkarsak çok ciddi bir proje konusudur, belki ileride örnek bir Türk projesi olarak tarihte yerimizi alacağımız kadar üzerine düşünülmesi gereken başarıya ulaşma ihtimali yüksek olan bir projedir.

İşin biraz daha somut olan kısmına gelirsek, yabancı ülkelerden sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımızı forumumuza nasıl ve hangi yöntemlerle kanalize edeceğimizi tartışmaya açmak istiyorum.Türkiyede benzer şekilde bildiğim daha çok yeni bir aylık bir proje var , onlar mevcut türkçe forumlarından ayrı bir subdomain olarak tüm bölümleri ingilizce olan ayrı forum açtılar.Bizde ortak kullanılabilecek bir çok bölüm var dolayısıyla bu seçeneğe sıcak bakmıyorum. Yabancı ziyaretçilerin türkçe içerik ile ilgili bölümlerimizi anlama konusunda bir FAQ-Howto hazırlayıp ortak kullanılabilecek bölümleri belirtmek, ortak kullanım dışında kalan bölümler için sadece ingilizce dili kullanılan başka bölümler açıp ingilizce dil seçeneği kullanan tüm üyelere mail göndererek haber vermek kısa vadede durumun nasıl ilerlediğini görmek açısından bir yöntem.

Konuyla ilgili sizlerinde katkılarınızı, düşünce ve yöntem önerilerinizi bu konu altında paylaşmanızı bekliyorum.
Go to the top of the page
PM  
+Quote Post
SodaAilesi
mesaj 16/05/2009, 18:02
İleti #2

TR-ancer

Üye no : 12822

şuanda bir önerim bir düşüncem yok ama sitenin Globalleşmesi beni gururlandırıyor.
PM  
+Quote Post
zatoichi
mesaj 16/05/2009, 18:03
İleti #3

56

Üye no : 12969

veriler çok iyi,vietnamdan dahi ziyaretçi var.benim önerim büyük djlerin tek başlık altında herşeyinin toplanması biyografisi,setleri,albümleri vs. tebrikler tr-ance.com
PM  
+Quote Post
UpLiftingDay
mesaj 16/05/2009, 18:28
İleti #4

TR-ancer

Üye no : 9066

Gerçekten gurur verici bir tablo. Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir paylaşım sitesi. Tebrik ederim.
PM  
+Quote Post
zodiac_tauruss
mesaj 16/05/2009, 18:38
İleti #5

TR-ancer

Üye no : 32210

öncelikle henüz birkaç aylık bir geçmişim olmasına rağmen hergün enaz 1 saat okumak zorunda hissettiğim bir site olması sebebiyle çok mutlu oldum bu tablodan.
sanırım bahsettiğiniz şey iyi bir ekip we maddi olanaklarla gerçekleştirilebilecek bir konu.bunun için benim aklımdan geçen şey şu

siz iyi bir ekip kurun we bize de maddi olarak destek olabileceğimiz bir imkan oluşturun.eminim bir çok arkadaşım bu konuda size yardımcı olmak için can atacaktır (ben de dahil smile.gif )

başarılarımızın dewamını dilerim smile.gif

Bu ileti zodiac_tauruss tarafından 16/05/2009, 18:39 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
Kenshin Himura
mesaj 16/05/2009, 19:10
İleti #6

Aktif Üye

Üye no : 19411

Tabloyu görmek acayip keyiflendirdi beni smile.gif sitede emeği geçen herkese çok çok teşekkürler.Şu ingilizce olayına gelince ise; bir yabancı platform oluşabilir aslında forumun içinde.Değişik dillerin topicleri olabilir belki de.Bilmem nasıl bir fikirse artık aklıma geldi.
PM  
+Quote Post
Moonbeam
mesaj 16/05/2009, 19:18
İleti #7

Kıdemli Üye

Üye no : 16723

site kalite kokuyor türkiye gibi trance ın t sinden anlamayn bir ülkede bu kadar kaliteli bi trance forum olması çok güzel daha da büyüyeceğimizden eminim
PM  
+Quote Post
O-kty
mesaj 16/05/2009, 20:46
İleti #8

уплифтман

Üye no : 21646

Haber muhteşem, TR- ance artık sadece Tr' nin degil dünyanın tanıdıgı bir site olma yolunda emin adımlarla ilerliyor... thumbsup.gif
PM  
+Quote Post
kyo
mesaj 16/05/2009, 21:40
İleti #9

TR-ancer

Üye no : 18853

öneri olarak mesela produksiyon konusundaki tavsiye bolumu v.b konuları kick yapımı frekans felan dokumanları ingilizceye ,fransızcaya cevirisini de eklesek cok bomba olur cunku piyasada cok teferuatlı bilgi yok bu konularda yada ben bulamıyorum
kısacası madeni işlemek lazım ama bunu da yapmak fazla zor degil sanırım
mesela google translate ile kick yapımı 3
İyi bir kick için aşağıdakileri deneyin;

1-)Midtonelarında güçlü ve iyi ses veren bir bass drum (Kick) seçin. Seçtikten sonra waveform'a bakın,en yüksek noktayı alın,sample'ın başlangıcı çalmak üzere buraya koyun. (Bunun sonucunda 1 khz'de clipleyecek, EQ'da bu sonucu alamazsınız.)

Bittikten sonra Kick'i düzenleyin ve sonra da düşük frekansları yok edin.
(500 Hz'ye kadar )

2-)Daha düşük frekanslara sahip (Örnek olarak 808 stili) başka bir kick seçin ve treble'ı 1khz'ye kadar yok edin.

3-)Bunları birlikte loop yapın ve aynı anda çalın. Daha sonra daha düşük frekanslı olan kick'e 2 ya da 3 ms' lik Delay verin.

4-)İkisini bir sample olarak birleştirin.(Kickler her zaman monodur.) Gerekirse yenide kaydedin.

5-)İlk olarak yeni Kick'i ayarlar :
attack : 11ms
treshold : -10/15db
ratio : 4 veya 5:1
ve (release olmayacak) şekilde Compressor a sokun.

6-)Gerekirse EQ ayarı yapın. (Çoğu zaman ihtiyacınız olmayacaktır)

7-)Artık Yeni bir bass drum'a (Kick) sahipsiniz.

google translate ile sole ceviriyor :

Good for a kick, try the following;

1 -) Midtonelarında a powerful sound and good bass drum (kick) from the menu. See waveform'a After selecting the highest point where the forehead, put here to play sample'ın beginning. (1 kHz clipleyecek As a result, EQ'da can not get these results.)

And then after the edit Kick'i destroy low frequencies.
(500 Hz'ye up)

2 -) have a lower frequency (808-style as an example) and select another kick up treble'ı 1khz'ye destroy.

3 -) and at the same time make them right with the loop. Then a lower frequency of 2 or 3 ms with kick'e 'lik Delay verin.

4 -), the two countries into one sample. (Kick monodur all the time.) If necessary, the new record.

5 -) as the new first Kick'i settings:
attack: 11ms
treshold: -10/15db
ratio: 4 or 5:1
and (not release) as a stick to Compressor.

6 -) If necessary, make EQ settings. (Most of the time need not be)

7 -) Now a new bass drum'a (Kick) are available.
sonuç türkçeyi iyi kullanmak gerekiyor
birazda ingilizce bilen biri duzenlemelerle iyi bir ceviri yapılabilir

tabi buda bir tavsiye kolay gelsin TR-ANCE ekibi

Bu ileti kyo tarafından 16/05/2009, 21:42 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
TRANCEİST
mesaj 16/05/2009, 23:49
İleti #10

TRANCER

Üye no : 1796

site adını globalleşmesine sevindim ama üzülesi bir durum varki kendimizi avrupa ayarında trance partyler organize edenlerle boy ölçüşemiyoruz umarım türkiyede gerçekten bir trance müziğin değeri anlaşılırda şu saçma kop kop piyasa parçalardan kurtuluruz.. 31-temmuz-1 ağustos'ta ki tranceworldturkey trance etkinliği iyi geçerse çok dahada güzel olur site adına..

Bu ileti TRANCEİST tarafından 17/05/2009, 12:38 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post

10 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir)
0 üye:

Collapse

> Benzer Konular

Konu Başlığı Yanıtlar Konuyu Başlatan Okunma Son Faaliyet
No new   63 imperio 7286 10/02/2010, 14:43
Son İleti: Evren
No new   133 acar 5085 16/04/2012, 1:28
Son İleti: hage
No new   80 ARTEN 8556 3/06/2017, 15:15
Son İleti: Emretas
No new   145 Relaxation_- 5037 10/08/2008, 13:43
Son İleti: gulayk