IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )

4 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Raver Manifestosu, Bana Raver derler ve bu benim manifestom
jiX
mesaj 23/07/2004, 13:08
İleti #1

Moderatör
Grup Simge

Üye no : 10

Access to 32 Countries and 54 locations, PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN Supported, openvpn service EarthVPNRaver Manifestosu

This actually is the only Turkish translation of the Raver's Manifesto that I heard of (guess who did it?)...

Sectigimiz duygusal durum; cosku. Birincil gida secimimiz; sevgi. Sectigimiz bagimlilik; teknoloji. Degis tokus aracimiz; bilgi. Dini secimimiz; muzik. Siyasal secimimiz; boyle bir secimimizin olmamasi. Sectigimiz toplum, belki hic bir zaman var olamayacak bir utopya. Bizden nefret edebilirsiniz. Bize hic aldiris etmeyebilirsiniz. Bizi yanlis anlamaniz da mumkun. Varligimizdan haberiniz de olmayabilir. Bizi hic bir sekilde yargiliyor olmadiginizi ummaktayiz, cunku biz sizi yargilamiyoruz. Kanun kacagi degiliz. Hayal kirikligi icinde degiliz. Uyusturucu bagimlisi degiliz. Her seye kolayca inanan cocuklar gibi degiliz. Biz, insanoglunun, cografyanin, ve zamanin yarattigi kurallarinin kisitlayamayacagi kuresel bir toplumuz. Tek ve buyuk bir toplum.

Bizi ilk ceken, o ses olmustu. Uzaktan gelen bu firtinali, kisik, ekolardan olusan ses; cocugunu beton, metal, ve elektrik kablolardan olusan rahminde sakinlestiren bir annenin kalp atislarini andiriyordu. Bir guc bizi bu rahme cekmekteydi; ve oradaki sicakligin, nemin, ve karanligin icinde hepimizin biribirimize esit oldugumuz anladik. Bu esitlik, sadece etrafimizdaki karanligi veya birbirimizi degil, ama bize carpip ruhlarimizin icinden gecen bu muzigi de kapsamaktaydi: hepimiz esittik. Ve, 35Hz dolaylarinda, Tanri'nin elinin sirtimiza dokunup bizi ittigini, bizi kafalarimizi, bedenlerimizi, ve ruhlarimizi guclendirmeye ittigini hissettik. O bizi, yanimizda duran insana donup elini tutmaya, ve onunla, bir gece icin bile olsa, bizi dis dunyada varolan korkulardan, dehsetten, ve kirlilikten koruyacak bir baloncugu yaratmanin verdigi, kontrol edilemeyecek kadar buyuk coskuyu paylasarak ona mutluluk sunmaya itiyordu. ?ste o anda, bunun farkina varabildigimiz anda, her birimiz gercekten dogmus olduk.

Bedenlerimizi Club'lar, bir hic icin terkettiginiz depolar, veya binalar icine tikmaya devam ediyoruz, ve bazen bir gece icin bile olsa onlara hayat veriyoruz. Hayatin olabilecegi en guclu, en etkileyici ritm ve titresimleriyle, en hedonistik hali. Bu gecici mekanlarda kendimizi, sizlerin bize bir turlu sunmayi basaramadiginiz istikrarli ve guvenli bir gelecegi dusunmenin verdigi agirligi ustumuzden atiyoruz. Takintilarimizdan arinarak, icimizde varolan huzuru yaklamamiza koydugunuz engel ve kisitlamalardan kurtuluyoruz. Dogdugumuz andan itibaren bize dayattiginiz programlamayi bastan yazmayi amacliyoruz. Bu programlama bize nefret etmeyi, yargilamayi, ve buldugumuz en yakin ve en guvenli delige tikilmamizi emrediyor. Bu programlama bize, birer kafes hamsteri gibi sizini icin merdivenler tirmanmayi, cambazliklar yapmayi, labirentlerde kosturmaya zorluyor. Bu program, kendi caremize bakabilecegimizi unutturup, sizin sunmakta oldugunuz gumus kasiktan yememizi emrediyor. Bu program, bizi acik fikirli olmak yerine tutucu olmayi sart kosuyor.

Gunes dogup gozlerimizi bizim icin yarattiginiz anti-utopya'nin gercekleriyle yakmaya baslayana dek kardeslerimizle yarattigimiz kulturun, hayatin, ve inandigimiz degerleri kutlamak icin dans ediyoruz; baris, sevgi, ozgurluk, hosgoru, dayanisma, uyum, ifade, mesuliyet, ve sayginin onuruna.

En buyuk dusmanimiz cehalet. En seckin silahimiz, bilgi. Isleyecegimiz en buyuk suc, bizi varolmamizin coskusundan alikoycak herhangi kurala veya kanuna karsi direnmek veya bunlari cignemek olacaktir. Istediginiz herhangi bir eglenceyi, istediginiz herhangi bir gece, bu gezegenin herhangi bir ulkesinde veya kitasinda durdurabilirsiniz. Ama tum partiyi hic bir zaman sona erdiremezsiniz. O dugmeye ne yaparsaniz yapin ulasip basmaniz mumkun degil. Muzik hic bir zaman susmayacak. Kalp atisi hic bir zaman durmayacak. Parti bitmeyecek.

Bana 'Raver' derler, ve bu benim manifestom. -Party Safe!!!

Kaynak:
PROTECTED LINK Linkleri görebilmek için lütfen ÜYE Olunuz ( Please REGISTER to view links )
Go to the top of the page
PM  
+Quote Post
crackers
mesaj 23/07/2004, 13:19
İleti #2

TR-ancer

Üye no : 709

QUOTE(jiX @ 23/07/2004, 02:08 PM)
Muzik hic bir zaman susmayacak. Kalp atisi hic bir zaman durmayacak. Parti bitmeyecek.

wink.gif
PM  
+Quote Post
kodomo
mesaj 23/07/2004, 13:21
İleti #3

Aktif Üye

Üye no : 459

eline saglik, bunun birinin Turkce ye cevirmis olmasi guzel oldu, simdi daha fazla insan okuyabilecek. Bu arada bunu okudugunuz zaman neler hissediyorsunuz bilemiyorum, ben bu forumda raver diebilecegim cok insanla karsilasamadim ama en azindan ne oldugu anlasilmis olacak ve altinda neler yattigi smile.gif herkes bu ideallere inansa bayagi keyifli olurdu. Bende sahsen raver degilim ama benimde bir parcasi oldugum kultur hem ozunde rave e taban hemde su anki haliyle rave den kimi parcalarini almis bir kultur ve cok buyuk benzerlikler gostermekte. Her neyse tekrar eline saglik, herkese de keyifli okumalar...
PM  
+Quote Post
peopLe
mesaj 23/07/2004, 13:24
İleti #4

Kıdemli Üye

Üye no : 742

Manifesto diye buna derler ..
elinesaglik jix
PM  
+Quote Post
escaLdes
mesaj 23/07/2004, 13:25
İleti #5

purelectronic mag

Üye no : 402

Gerçektende Türkçe bi kaynak iyi geldi... sağoL Jix.
PM  
+Quote Post
technics
mesaj 23/07/2004, 13:30
İleti #6

Aktif Üye

Üye no : 9

eline sağlık jixx smile.gif thumbsup.gif
PM  
+Quote Post
city waste
mesaj 23/07/2004, 13:45
İleti #7

Aktif Üye

Üye no : 734

yeahhh thumbsup.gif
PM  
+Quote Post
DeaDmachine
mesaj 23/07/2004, 13:47
İleti #8

TR-ancer

Üye no : 514

ugrasan insan jix.. guzelmis eline saglik..
ozelliklede son kismi.

En buyuk dusmanimiz cehalet. En seckin silahimiz, bilgi. Isleyecegimiz en buyuk suc, bizi varolmamizin coskusundan alikoycak herhangi kurala veya kanuna karsi direnmek veya bunlari cignemek olacaktir. Istediginiz herhangi bir eglenceyi, istediginiz herhangi bir gece, bu gezegenin herhangi bir ulkesinde veya kitasinda durdurabilirsiniz. Ama tum partiyi hic bir zaman sona erdiremezsiniz. O dugmeye ne yaparsaniz yapin ulasip basmaniz mumkun degil. Muzik hic bir zaman susmayacak. Kalp atisi hic bir zaman durmayacak. Parti bitmeyecek.
PM  
+Quote Post
PsySARi
mesaj 23/07/2004, 16:11
İleti #9

Aktif Üye

Üye no : 845

QUOTE(İllegal içerik içeren mesajların gönderilmesi yasaktırers @ 23/07/2004, 02:19 PM)
Muzik hic bir zaman susmayacak. Kalp atisi hic bir zaman durmayacak. Parti bitmeyecek.

wink.gif

Olum karistirma burada ne isin var feryy seni cagiriyo eheuuhe
Jix ugrasmissin bilgi paylasmissin bir de psychedelic dinlesen bunu ben yazdim desen bu beni tarif ediyo desen inanirdim smile.gif ama iste eksik var ehuuhehu psychedelic eheuheuhe neyse yaw cok saol guzel olmus
PM  
+Quote Post
peopLe
mesaj 23/07/2004, 16:31
İleti #10

Kıdemli Üye

Üye no : 742

QUOTE(PsySARi @ 23/07/2004, 06:11 PM)
QUOTE(İllegal içerik içeren mesajların gönderilmesi yasaktırers @ 23/07/2004, 02:19 PM)

wink.gif

Olum karistirma burada ne isin var feryy seni cagiriyo eheuuhe
Jix ugrasmissin bilgi paylasmissin bir de psychedelic dinlesen bunu ben yazdim desen bu beni tarif ediyo desen inanirdim smile.gif ama iste eksik var ehuuhehu psychedelic eheuheuhe neyse yaw cok saol guzel olmus

kodomo cok iyi bu durumu özetlemiş bence.
PM  
+Quote Post

4 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir)
0 üye:

Collapse

> Benzer Konular

Konu Başlığı Yanıtlar Konuyu Başlatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts   0 raver_06 (Tayfun) 351 13/01/2016, 13:30
Son İleti: raver_06 (Tayfun)
No New Posts   0 raver_06 (Tayfun) 386 16/08/2016, 5:53
No New Posts   0 raver_06 (Tayfun) 366 19/08/2016, 9:59
No New Posts   0 raver_06 (Tayfun) 477 4/09/2016, 12:17