IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )

10 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Paul Oakenfold, Nedir bu adamın durumu hali neden?
aLPiK
mesaj 19/08/2003, 11:13
İleti #1

Aktif Üye

Üye no : 37

Access to 32 Countries and 54 locations, PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN Supported, sstp vpn service EarthVPNHerkes eski setlerinden bahsediyor.Herkes ne oldu bu adama neden diye soruyor.Aslına bakarsanız bende aynı kanıdayım.Bu aralarda takmış durumdayım.Durmadan eski setlerini indiriyorum afiyetlede kulağıma indiriyorum.Bu aralar ise film müzikleri, mtv ekranından eksik olmayan popüler şarkılar ile anılıyor abi.Yanılıyormuyum acaba ? Sizce neden nedir niyeee..............
Go to the top of the page
PM  
+Quote Post
ice-eyes
mesaj 19/08/2003, 11:43
İleti #2

Aktif Üye

Üye no : 35

2-3 sene sonra tiestoda ayni duruma gelirse sasirma..
PM  
+Quote Post
ice-eyes
mesaj 19/08/2003, 11:46
İleti #3

Aktif Üye

Üye no : 35

bi ara pvd de oakenfold gibi oluyo sandimda allahtan bozulmadi..
PM  
+Quote Post
RechargeableSpac...
mesaj 19/08/2003, 12:20
İleti #4

Üye
**

Üye no : 55

Oakenfold her zaman iyidir bence The Swordfish Soundtrack'de ayrıca muhteşemdir bildigi bisey vardır heralde tvlerde boy gostermekle ilgili olarak.baba büyüksünnnnn.
PM  
+Quote Post
DigiMan
mesaj 19/08/2003, 17:33
İleti #5

futuregeneration

Üye no : 49

Oakenfold kendini trance adami ya da underground müzik adami degil de, populer müzik adami olarak ilan etmis durumda; olan bu yani...
Dünyaca üncü populer bir prodüktör.
PM  
+Quote Post
axelrod
mesaj 19/08/2003, 21:08
İleti #6

ohm namah Shiva ya!

Üye no : 177

Paranın yüzü tatlıdır dielim devil.gif

Creamfields 2002 set'i muhteşem bence adamın.. Ne olursa olsun dinlenir bu adam.. Underground ortamdan çıkıyo artık trance mecburen bu adamlarda mtv de boy gösteriyor..

Bilmiyorum ne kadar doğru ama Kai Tracid de blue jean dergisine kapak olmuş bi ara bizim TR de smile.gif hayret ettim hehe..

Daha yeni başlıyoruz yakında birbir en underground dj dediğimiz adamlar bile show tv anahaberlere çıkıcak böyle giderse wacko.gif
PM  
+Quote Post
aLPiK
mesaj 20/08/2003, 8:47
İleti #7

Aktif Üye

Üye no : 37

Geçen chine setini dinledim tarih yok ama eski olduğu kesin.O kadar güzelki kaptırıyorsun kendini gidiyorsun uzaklaşıyorsun buralardan.Bu adam gelse nasıl çalar acaba.Eskisi gibimi yenisi gibimi...
PM  
+Quote Post
WeaponX
mesaj 20/08/2003, 11:20
İleti #8

Portakal Kasası LC4

Üye no : 52

starry eyed surprise faciası
PM  
+Quote Post
Mert
mesaj 20/08/2003, 12:15
İleti #9

Lost in TRANCElation

Üye no : 167

Gerçek Oakey i tanımak istiyorsanız Ibiza ve Gatecrasher setlerini dinleyin ve ölümcül saygı duyun.A voyage into trance ve Tranceport bugüne kadar gelmiş en iyi Trance albümlerinden. Adam artık sıçsa piyasa yapsada kredisi var sonsuza kadar allahıma biggrin.gif Bunkka da zaten ticari kaygı için yapılmış bir albüm hip hop r&b gibi gereksiz bişey. Oakey gelsin tt sini yerim be wink.gif
PM  
+Quote Post
DJ A-Lee
mesaj 20/08/2003, 17:27
İleti #10

Aktif Üye

Üye no : 33

herşeyden önce paul oakenfold un elektronik müzik adına, trance adına yaptıkları tartışılmaz.. o bence elektronik müzik konusunda bir efsane..

bi yerlerde yayınlanmış bi makalede de aynen bu soru sorulmuş kendisine ve adam sevdiği işi, yani müzik prodüksiyonu işini yaptığını söylemiş.. ekstra da yorumda bulunmamış.. ve bence oakenfold artık trance adına yaptıklarının doygunluğuna erişmiş durumda.. onun için başka elektronik müzik tarzlarıyla uğraşıyor.. ve bu sırada da bi sürü teklif geliyor kendisine popüler müzikle, hip hop la, alternatifle uğraşanlardan.. o da "müzik adamı" olduğu için bunları kabul ediyor.. "swordfish" ile "planet of the apes" in soundtrackleri, "bunkka (ft. Ice Cube)" vs. gibi.. mesela "bunkka" yı ele alalım.. gerçekten o tarz müziği dinleyen birileriyle konuştunuz ya da bu müziği dinleyen adamlardan yorumlar dinlediniz mi? yani bu müziğin tam anlamıyla bilen insanlardan bahsediyorum.. bizim tarzımıza uygun değil belki ama bence onlara gayet doyurucu geliyordur.. hele hele oakenfold gibi bir adamın ticari kaygı içinde olduğunu kesinlikle düşünmüyorum..

prodüksiyonları bi kenara bırakıp gelelim dj setlerine.. şimdi burada benim de kafam karışıyor.. çünkü artık oakenfold u dinlemeye sadece trance severler değil, aynı zamanda bi sürü başka başka tarzları dinleyen insanlar da gidiyor.. yani adam herkesi tatmin ediyor bi bakıma.. ve biz trance severler paul oakenfold un bu haline üzülüyoruz çünkü adam 99 senesinde (ki ben onun altın yılı olduğunu düşünüyorum) çaldığı müziği çalmıyor ve de oekenfold u kaybediyo muyuz acaba diye düşünürken, trance harici dinleyen (break beat vs.) insanlar da ordan burdan methini duyduğu oakenfold u dinlemenin tadını çıkarıyorlar.. yani bu "müzik adam"lığı konusunda haklılığını anlatıyorlar bi bakıma.. bütün bunların yanında trance defterini tamamen kapadı mı oakenfold derseniz, tabii ki hayır derim.. çünkü o zaman avb de, pvd de, tiesto da bile olmayan promolar ilk bu adam tarafından çalınmazdı di mi? (bkz "Flash - The Day After".. perfecto mixinden önce orjinal mixini de çalıyordu, diğerleri ise ancak perfecto mixi çıktığı zaman bu muhteşem ötesi plağı çalmaya başladılar.. ayrıca perfecto ile çalışmaları sürüyor halen..) ama eskisi gibi değil trance onun gözünde şu an bence, ya da diğer tarzları eskisi gibi görmüyor.. ya da aslında adamın ideali hep bunu yapmaktı (çok ciddi biçimde böyle düşünenler de var..)

ama gelirse eğer (ki 2004 ten önce mümkün değil, tabi eğer birimiz "heineken" in türkiye temsilciliğini almazsa tongue.gif), en önde olurum.. hatta bi gece önceden mekanın kapısında uyurum..

bence durum böyle arkadaşlar.. ahh keşke gelse.. keşke...

P.S. ayrıca "tranceport" bence, trance tarihinin en iyi compliation ıdır (türkçesi nedir bu kelimenin? derleme falan mı tongue.gif ).. bu kadar da iddialıyım rolleyes.gif

Bu ileti DJ A-Lee tarafından 20/08/2003, 17:37 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post

10 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir)
0 üye:

Collapse

> Benzer Konular

Konu Başlığı Yanıtlar Konuyu Başlatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts   1 CemPasa 510 22/07/2012, 13:07
Son İleti: Harmonic Illusion
No New Posts   0 Harmonic Illusion 324 22/07/2012, 12:45
No New Posts   0 Harmonic Illusion 342 22/07/2012, 13:21
No New Posts 3 machmuth 606 7/08/2012, 14:33
Son İleti: eddie