IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )

4 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Oneslikers / Exaya, Rus Trance Prodüktörü
Zonderland
mesaj 28/02/2009, 12:21
İleti #1

20 gün uzaklaştırıldı

Üye no : 2381

Access to 32 Countries and 54 locations, PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN Supported, sstp vpn service EarthVPN

Exaya / Oneslikers (DJ, Produktor, A&R)
gercek adiyla Alexandar Guskov 1984 yilinda Rusya'nin Sosnovy sehrinde dogdu...

2003 yilinda elektronik muzik uzerine uretime baslayan Guskov'un calismalari, Rusya'nin 1 numarali elektronik muzik radyosu "Radio Records" ta yayinlanmaya basladi ve insanlar tarafindan buyuk bir ilgi-destek gordu..
Daha sonra cesitli plak sirketlerinden teklif almaya baslayan isim 2007'de "Almanac" ve "Sunelia" isimli uplifting trance calismalarini Waterworld Records'tan imzalayarak aylarca dünyaca ünlü DJ'lerin destegini aldi...

Alexander, ekonomik kaygi duymaksizin calismalarini, dunyanin farkli ulkelerindeki plak sirketlerine sunarak devam etmekte ve Trance muzigin en cok gelisen ulkesi Rusya'nin yukselen degeri olmaktadir...

Kendisini DJ olarak da gelistirip ve 2008'de Danceradioglobal. com'da "In Search Of Trance" isimli radyo sovuna baslamistir...

Discography:

EXAYA - NOTHING FOR YOU [ABSTRCTION RECORDS / TBA]

EXAYA - I WANT TO BE WITH YOU [4 SEASONS / 09]
EXAYA - 7 LIFE (ORIGINAL MIX) [TRANCEPORT RECORDINGS / 08]
EXAYA - ROSE (ORIGINAL MIX) (INTRO MIX) [IRECORDS/TRANCEPORT RECORDINGS / 08]
ONESLIKERS - TRUE LOVE (ORIGINAL MIX) [WATERWORLD / 08]
ONESLIKERS - NESSY (ORIGINAL MIX) [TRANCEPORT RECORDINGS / 07]
ONESLIKERS - SUNELIA (ORIGINAL MIX) [WATERWORLD / 07]
ONESLIKERS - AEROSHOCK (ORIGINAL MIX) [AURORA RECORDINGS / 07]
ONESLIKERS - FLIGHTPLAN (ORIGINAL MIX) [TRANSMISSIYA / 07]
ONESLIKERS - TOUCHDOWN OF SHOCK (ORIGINAL MIX) [INFERNO / 07]
ONESLIKERS - ALMANAC (ORIGINAL MIX) [WATERWORLD / 06]

FEEL & JULIA PAGO - CIRCLES ON THE WATER (ONESLIKERS CLUB REMIX) [RADIO RECORD RECORDINGS / 09]
DREAMIA - GOOD BYE (EXAYA REMIX) [OCEAN DRIVE RECORDS / 08]

Albums

TRANCEMISSION. RU VOL.3 [RADIO RECORD RECORDINGS]
TRANCEMISSION. RU VOL.1 [RADIO RECORD RECORDINGS]
TUNNEL TRANCE FORCE AUSTRALIA VOL.4
TUNNEL TRANCE FORCE VOL.41 [SONY BMG/TUNNEL RECORDS]
MASIF HARD TRANCE ANTHEMS VOL.1 [MASIF RECORDS]
GARY D. PRESENTS D.TRANCE VOL. 37 [ROUGH TRADE]
CHILD OF TRANCE VOL.1 IPP

PROTECTED LINK Linkleri görebilmek için lütfen ÜYE Olunuz ( Please REGISTER to view links )

PROTECTED LINK Linkleri görebilmek için lütfen ÜYE Olunuz ( Please REGISTER to view links )

Exaya - In Search Of Trance 001 (ISOT)

1. Danjo & Styles - Duende 2008 (Danjo's Kanova Guitar Remix) [High Contrast Nu Breed]
2. Myon & Shane 54 feat. Carrie Skipper ? Vampire (Gareth Emery Remix) [Armind]
3. Oceanlab - Breaking Ties (Above & Beyond Analogue Haven Mix) [Anjunabeats]
4. Tiesto pres. Alone In The Dark - Edward Carnby (Tiesto Instrumental Mix) [Maelstorm]
5. Sunlounger Feat. Zara - Lost (Aly & Fila Remix) [Magic Island]
6. Rapha - Pandora (Eddie Sender Remix) [Sensate]
7. Dima Krasnik - Rise (Original Mix) [Daif]
8. Sascha Milde - All for nothing (Jorn van Deynhoven Remix) [Metallic]
9. Exaya - Nothing For You (Original Mix) [Abstraction]
10. Alex M.O.R.P.H. & Woody van Eyden feat Jimmy H - Y68 (Original Mix) [Fenology]

Bu ileti Zonderland tarafından 3/03/2009, 20:14 yeniden düzenlenmiştir.
Go to the top of the page
PM  
+Quote Post
Ancient Mind
mesaj 28/02/2009, 13:50
İleti #2

TR-ancer

Üye no : 2069

Çok sıkı parçalar. Rank1'i andırıyor tarzı ...
PM  
+Quote Post
ignition
mesaj 28/02/2009, 14:40
İleti #3

Uplift

Üye no : 6554

Rus Trance Prodüktörlerini severim ama Oneslikers' ın da yeri başka ! Çıkardığı tüm parçalar tam bana hitap ediyor . Öne çıkan parçaları arasında ise ; Almanac , Nessy ve Sunelia ' yı görüyorum . Yalnız "In Search Of Trance (ISOT) " kısaltma olarak kullanması komiğime gitti laugh.gif ayrıca isim benzerliği de var diye düşünüyorum . Keşke başka bir isim bulsaymış ... ASOT VE ISOT laugh.gif
PM  
+Quote Post
Dj amele
mesaj 28/02/2009, 14:46
İleti #4

TR-ancer

Üye no : 11167

Exaya Rose kadar güzel bir parça dinlemeyeli uzun zaman oldu, bu gidişle daha çokta bekleyecegim
PM  
+Quote Post
JONK
mesaj 28/02/2009, 14:55
İleti #5

TR-ancer

Üye no : 20795

Aslında tarzı standart olan Rus sound'undan biraz uzak, daha özgün gibi geldi bana.
Yetenekli olduğuda gözden kaçmıyor elbette, ama hardlifting'i benimsiycek bir potansiyele sahip bu adam. smile.gif
PM  
+Quote Post
Navy Blue
mesaj 28/02/2009, 15:46
İleti #6

tırensır

Üye no : 5400

Ey Mustafa Gürhaaaan, sesimi duuuuuy; Adam ISOT yapmış laugh.gif hala gülüyorum.

Rose, Almanac,Nessy,Sunelia gibi çok başarılı parçalara imza atmasıyla kalbimi kazandı.

Evet prodüksiyonları güzel tamam da... O stüdyo Avernus veya Nurettin Çolak ta olsa (ki kendilerini tanıdığım için rahatlıkla söyleyebiliyorum) çok daha fazla iş çıkarırlardı. Çünkü stüdyo görünümü itibariyle bile gayet ilham verici duruyor.
PM  
+Quote Post
Transacted
mesaj 28/02/2009, 22:35
İleti #7

TR-ancer

Üye no : 7379

Exaya - I Want To Be With You

Bu parça melodi hariç gerçektende son derece amatörce mixlenmiş. Breakdown'da zırt zırt diye bassline girmiş ölüyodum evde, bide geçişler berbat ötesi, vokalimsi zımbırtılarda aynen öyle berbatında berbatı. Böyle bir zihniyetin, bu kadar güzel yaşanmışlığı olan bir melodi yazacağına asla inanmıyorum.

Ucast Remix
PM  
+Quote Post
Türk
mesaj 1/03/2009, 1:15
İleti #8

Moderatör
Grup Simge

Üye no : 2685

QUOTE(Born @ 28/02/2009, 22:35) *
Exaya - I Want To Be With You

Bu parça melodi hariç gerçektende son derece amatörce mixlenmiş. Breakdown'da zırt zırt diye bassline girmiş ölüyodum evde, bide geçişler berbat ötesi, vokalimsi zımbırtılarda aynen öyle berbatında berbatı. Böyle bir zihniyetin, bu kadar güzel yaşanmışlığı olan bir melodi yazacağına asla inanmıyorum.

Aslında katılıyorum. O melodiye o altyapı yakışmamıştı. Olaya çok da büyük katkısı olmayan vocal gate'e aşırı derecede yüklenip anlamsızlaştırmıştı her yeri. Melodiyi de epey geç verdi fakat son cümlene katılmıyorum. Altyapı olarak gerçekten güzel parçaları da var. Genellememek lazım.. smile.gif

* * *

Bütün parçalarını dinledim bugüne kadar yaptığı. İşin kolayına kaçıp klasik bir parçaya remix yapmakla işe başlayıp sesini duyurmaya çalışmayan veyahutta sadece remix'lerle dolu bir diskografisi olmayan, kendine münhasır melodileri ve sound'u olan özel bir prodüktör. Daha önc defalarca yazdığım gibi çok amatör Rus plak şirketleri ile çalışmasına rağmen bütün promosyon eksikliklerini şahsına mühasır sound'u ile kapatıyor.

Oneslikers'da daha çok Hardlifting diyebileceğimiz hatta Hardlifting'in birebir örneği olarak değerlendirebileceğimiz sert bir sound kullanıyor. Exaya ise Guskov'un romantik yanı smile.gif Rose'daki melodiyi zaten bilen biliyor. Destan gibi parçaydı. I Want To Be With You ile bu alias altında iyice duygusal işler yapacağını gösterdi.

Parçalarındakki melodik yoğunluk ile ilerisi için ümit veren bir prodüktör.
Daha çok parça ve daha profesyonel şirketlerle çalışmasını bekliyoruz artık..

Bu ileti Türk tarafından 1/03/2009, 1:28 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
D.U.K
mesaj 2/03/2009, 2:15
İleti #9

Moderatör
Grup Simge

Üye no : 8738

Exaya ile iyi işler çıkarıyor. Lakin Oneslikers altında daha fazla haz aldığım sound'unu beğendiğim asi bir yapıda üretiyor. Almanac, Sunelia, True Love, ve benim için başyapıt değerinde olan ' Nessy ; Parça için baya birşeyler karaladığım, tüm bir yıl adına Guskov'u kral ilan ettiğim sene 2007. İnce ince yazılmış notalar sonucunda muazzam bir kompozisyon.

PM  
+Quote Post
offshore
mesaj 18/04/2009, 14:58
İleti #10

TR-ancer

Üye no : 8166

(set rip) love[1].gif
PM  
+Quote Post

4 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir)
0 üye:

Kelime Bulutu:

Tarih: 17/09/2019, 11:08