IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )

Reply to this topicStart new topic
> Nu Disco Promo Set @ mixed by DJ Escobar (03.06.2013)
tiestokulis
mesaj 3/06/2013, 23:38
İleti #1

TR-ancer

Üye no : 14551

Access to 32 Countries and 54 locations, PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN Supported, sstp vpn service EarthVPN

• Nu Disco Promo Set @ mixed by DJ Escobar (03.06.2013) •

TRACKLIST ;

01) DJ Escobar 2013 Intro Jingle
02) West K - Troubled (Original Mix)
03) Deepjack - Don't Look Back (Original Mix)
04) DSF & Agent Greg - Break The Ice
05) Trav & Volta - Sleazy Promise (Original Mix)
06) Hot Natured ft. Anabel - Reverse Skydiving (Original Mix)
07) Silkast - Feelin Deeper (Moe Turk Remix)
08) Haze M - Baby Don't Go (Teenage Mutants & Lars Moston Remix)
09) KLP - Hands (Saarid Remix)
10) JOBE - Something About Disco
11) Nora En Pure - Come With Me (Original Mix)
12) Monte - You Should Know (Original Mix)
13) Sharam Jey ft. Teenage Mutants - Understand Me ! (Original Mix)
14) J&M Brothers ft. Vicmoren - Walking To The Night
15) Nine Lives - So Hot (Original Mix)
16) Stee Downes ft. Final DJs - One Day In The Sun (Teenage Mutants Remix)
17) Touch & Go - Gotta Have You
18) KLP - Hands (Intro Dcup Deep Bitch Remix)
19) S.Co - Won't You (Original Mix)

• LISTEN WITH PLEASURE •
PROTECTED LINK Linkleri görebilmek için lütfen ÜYE Olunuz ( Please REGISTER to view links )

Bu ileti tiestokulis tarafından 5/06/2013, 13:16 yeniden düzenlenmiştir.
Go to the top of the page
PM  
+Quote Post
AykutT
mesaj 5/06/2013, 23:02
İleti #2

Chillgroover

Üye no : 13069

Seti dinledim. Öncelikle belirtmek isterim ki, setin içinde size ait bir prodüksiyon olmadığı için yapıcı eleştiri yapmak gibi bir zorunluluğum olmayacak bu yorumu yazarken. Zaten mesajın genelinde set hakkında değil; her zaman yaptığım gibi parçalara yönelik eleştiriler yazacağım. Zira teknik konulardan pek anlamam. O yüzden, aşağıdaki yorumu bir dinleyici olarak yaptığımı göz önünde bulundurarak okuyun.

Nu-disco, özellikle geçen seneye kadar çok ama çok severek dinlediğim bir türdü. Deep house ile iç içe olduğu için zamanında çok güzel örneklerini dinlemiştim. Ancak bir süredir fena halde ele ayağa düşmesinin acı sonuçlarını taşıyor üzerinde. Resmen, yeni prodüktör olmaya hevesli adamların başlangıç müziği oldu. Birbirinden tekdüze, beş para etmez parçalar, melodi yoksunu dan dun'larla dolu piyasa şu anda. Minimalden farkı kalmadı. Ve eğer bu müziği yapan insanların ilham kaynağı 80'lerin müzikleri ise, 80'lerin müziğinden bir bok anlamamış bu insanlar. Bunu rahatça söyleyebilirim.

Sizin yaptığınız promo set ise malesef bu kısır piyasada dolaşan parçalar ile dolmuş genel olarak. Sevdiğim parçalar da var içinde elbette, onları aşağıda yorumladım zaten. Ancak bir dinleyici olarak asıl müzik dinleme sebebim melodi duymak. Setinizde de bana istediğimi verebilen parça çok az malesef. Şimdi parçaları değerlendireyim.

Troubled ile Don't Look Back sete giriş için uygun parçalar olmuşlar. Sevdim.

Tekdüze parçalar serisini atlattıktan sonra Hands (Saarid Remix)'e geliyoruz. Melodik, şık vokalli güzel bir parça olmuş. Ama malesef aynı şeyi 18. sıradaki kardeşi için söyleyemeyeceğim.

Yine tekdüze parçalar serisinin ardından You Should Know'a ve sevdiğim bir isim olan Monte'ye geliyoruz. You Should Know ne zaman çıkmış bilmiyorum; ama çok güzel parçaymış. Muhtemelen ben askerde olduğum zaman çıkmıştır. Çünkü hiç haberim olmamıştı. Erkek vokalli parçalar çok hoşuma gidiyor zaten house ve nu-disco türlerinde.

Ve sonraki parça...

Michael Jackson, bunu duysa muhtemelen mezarında ters dönerdi. Her zaman söylemişimdir. Rock altyapılı parçalar, elektronik müziğe doğru düzgün uyarlan(a)mıyor. Hoş olmuyor, güzel durmuyor. Remixlemeyin kardeşim böyle parçaları. Güzelim parçanın içine etmişler.

Kırıcı olmak gibi bir niyetim yok. Sadece dinleyici olarak seti yorumladım. Başarılar dilerim. clover.gif

Bu ileti AykutT tarafından 5/06/2013, 23:02 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
sadivarol
mesaj 6/06/2013, 9:04
İleti #3

Yeni Üye
*

Üye no : 21064

QUOTE(AykutT @ 6/06/2013, 0:02) *
setin içinde size ait bir prodüksiyon olmadığı için yapıcı eleştiri yapmak gibi bir zorunluluğum olmayacak bu yorumu yazarken.

ne kadar yanlış bir düşünce "bana göre..."

- seti hazırlayan kişinin o sette kendi prodüksyonlarının olması gibi bir kritermi var ?
- kendi prodüksyonu yoksa o sete yapıcı eleştiri yapılazmı ?
- parça seçimi - sıralaması , mixing - mastering kalitesi ve benzeri kriterler bir sete yapıcı eleştirler yapmak için yeterli kriterler değilmidir?

seti hazırlayan kişinin parçalarda kendi yorumunu gösteren editing-remixing ve benzeri çalışmalar yapması elbette sete ayrı bir değer ve hava verir. ancak "bu çalışmaların yapılmadığı setler için yapıcı eleştiriler yapılamaz" diye görüş bildirmek , en kibar tarifi ile bilgisizlik anlamına gelir.

bu arada kendi prodüksyonları yer alan setlerede illa olumlu eleştiri yapılmalı diye bir kuralda yok. belki o prodüksyonlar standartların altındadır , olmamıştır vs... o zaman yine illa yapıcı eleştiri yapmak zorundamıyız?

kısaca ; bir sete yapıcı eleştiri yapmak için set sahibinin prodüsyon zorunluluğu olamaz-olmaz !!!

ayrıca nasıl bir çelişki içinde olduğunu sana ve bu satırları okuyan tüm forumdaşlara göstermek istiyorum.

@jix - Sercan Sungur aka jiX, Sets isimli sete bir yorum yazmışsın.
http://www.tr-ance.com/forum/Sercan-Sungur...80&start=80

"Tam benlik deep-progressive parçalarla bezeli nefis bir set olmuş jiX. Kulağına sağlık."
http://www.tr-ance.com/forum/index.php?s=&...t&p=2622991

bu sette seti hazırlayan kişinin bir prodüksyonunu göremedim - duyamadım.
peki neden bu set için yapıcı bir eleştiride bulundun çok merak ettim ?

hangisi doğru? bu sette yazdığınmı ? yoksa @jix'in setine yazdığın mı ?

Bu ileti sadivarol tarafından 6/06/2013, 9:10 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
AykutT
mesaj 6/06/2013, 10:32
İleti #4

Chillgroover

Üye no : 13069

Eleştiri yapmayı bu yaştan sonra senden öğrenecek değilim çok şükür. Belli ki yapıcı eleştiriden senin tek anladığın "ah canım kardeşim süper set olmuş, bayıldım, oyyhhşş" tarzı mesajlar yazmak. Ama eleştiri dediğin olumsuz da olur. Bu kısmını bilmiyorsun. O alıntıladığın kısmın devamını yada mesajın tamamını okudun mu bilmiyorum. Yazdığım mesajdan bu sonuçları çıkardığına göre muhtemelen okumamışsın. İlk cümleyi okuyup sazan gibi atlamışsın. Eleştirilerimi, sete yada seti hazırlayana değil, daha çok nu-disco türüne ve son zamanlardaki sıradanlığına yaptım. Kimse kusura bakmasın da "vay anasını, süper parçalarmış" yazamazdım. Hoşuma giden parçaları zaten ayrıca belirtmişim. Mixing-mastering, vs konularında yorum yapmadım. Sebebini yukarıda yazdım, ama muhtemelen okumadığın için bunu da görmemişsindir. Hah, çok eskikliğini hissettiysen yazayım içinde kalmasın. Geçişlerde kulağımı tırmalayan herhangi bir pürüz yoktu.

Ee, setin sahibine bir hakaret falan da etmemişim? Problem?

İki farklı seti karşılaştırıp da "hangisi doğru" diye sormak da süper bir mantık hakikaten. biggrin.gif jiX'in seti de sıradan parçalardan oluşsaydı ona da aynı eleştiriyi yapardım emin ol.

Bu ileti AykutT tarafından 6/06/2013, 10:37 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
sadivarol
mesaj 6/06/2013, 11:13
İleti #5

Yeni Üye
*

* eleştiri yapmayı benden öğren diye bir iddiam olmadı.
yaşın kaç olursa olsun akıl yaşta değil baştadır.
* sazan iyi bir balıktır. severim. ama yazdığın şekilde bir sıfat olarak kullandıysan , aynen iade ederim sana...
* yazının tümünü okumadan yorum yapmak gibi bir alışkanlığım yoktur. hepsini okudum. ve o yazında ne demek istediğini gayet güzel anladım. yazının devamına hiç bir eleştirim olmadığı için o konuda sana bir şey yazmadım.
* yapıcı eleştiri ne demek konusunda aynı düşünüyoruz. bunu tartışmanın bir manası yok. elbette seninde dediğin gibi olumluda olur - olumsuzda olur. önemli olan eleştirilerinin , eleştirdiğin kişiye bir fayda sağlamasıdır.
* ben seti yapan kişiyi kötü eleştirmişsin , hakaret etmişsin , vs gibi bir eleştiri yapmadım sana.

yazdığın yazıda neyi eleştirdiğimi bir daha yazmak zorunda bıraktın beni...
"setin içinde size ait bir prodüksiyon olmadığı için yapıcı eleştiri yapmak gibi bir zorunluluğum olmayacak bu yorumu yazarken."
buradan şu mana çıkıyor. yani sette kendi produksyonları olsaydı , yapıcı eleştiri yapmak zorundamıydın ? bir sete yapıcı eleştiri yapmak için set sahibinin prodüksyonlarının olması zorunluluğu olamaz-olmaz !!! parça seçimleri , sıralamaları , mixing ve mastering konularında bir çok yapıcı eleştiri getirebilirsin. prodüksyonun yok , sana yapıcı eleştiri yapmaya mecbur değillim demek , hiçte kibar bir düşünce değil.
forumun bu bölümünde setlere yapılan eleştirileri okursan , tracklistinde set sahibinin prodüksyonları olmayan setlere nasıl yapıcı eleştiriler yapıldığını görürsün.

ben sadece bunu ifade etmek istedim. sendende beklediğim, "evet bende senin dediklerine katılıyorum. ancak ben o sözümle ifade etmek istediğim şeyi tam olarak anlatamamışım ki , aynı şeyi düşünmemize rağmen sen beni yanlış anlayıp eleştirmişsin" demen !!!
konu kapanır. bu yazıları yazıp seni eleştirmemdeki nedende , yapıcı bir tartışma ortamı yaratıp konunun açıklığa kavuşmasını sağlamak.
kişisel bir konu değil...

Bu ileti sadivarol tarafından 6/06/2013, 18:13 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
Harmonic Illusio...
mesaj 6/06/2013, 20:02
İleti #6

нαямσиicillusiσи ®

Üye no : 4104

QUOTE(sadivarol @ 6/06/2013, 12:13) *
sana yapıcı eleştiri yapmaya mecbur değillim demek , hiçte kibar bir düşünce değil.
forumun bu bölümünde setlere yapılan eleştirileri okursan , tracklistinde set sahibinin prodüksyonları olmayan setlere nasıl yapıcı eleştiriler yapıldığını görürsün.

+1 Helal olsun thumbsup.gif
PM  
+Quote Post
sadivarol
mesaj 7/06/2013, 11:07
İleti #7

Yeni Üye
*

QUOTE(Harmonic Illusion @ 6/06/2013, 21:02) *
QUOTE(sadivarol @ 6/06/2013, 12:13) *
sana yapıcı eleştiri yapmaya mecbur değillim demek , hiçte kibar bir düşünce değil.

+1 Helal olsun thumbsup.gif

teşekkürler beer2[1].gif
PM  
+Quote Post
tiestokulis
mesaj 9/06/2013, 7:13
İleti #8

TR-ancer

Üye no : 14551

aykut ve sadicim ilk önce setimi dinlediğiniz için ve yorumlarınız eleştirileriniz için çok teşekkür ederim. Benim tarzım olmayan bir sound'u denemek istedim. Ben electronic müziğin hemen hemen tüm türevleriyle birlikte setler yaptım bu işi 15 senedir severek yapıyorum. Parça seçimlerini de Minör ve Majörüne göre seçip birleştiriyorum. Uyumluluk önemli 2005 red bull music academynin düzenlediği best tracklist kategorisinde avrupa 3.sü olduktan sonra bu senede talent house un düzenlediği robbie riveranın remix yarışmasında dünya 1. si oldum öğrencim can ateş ile birlikte... Yaptığım her sound daki setleri belirli bir dinleyici kitlesine dinlettiğimi ve begendirdiğimi umuyorum, duyduklarımla beraber mixajda herhangi bir soruna rastlamadıklarını söylüyorlar... Ben yıllarca trance ve türevlerini dinledim ama şimdi biliyorsunuz ki son sistem deep-tech house... Genellikle bir çok djin promo setinde tech house türündeki soundlar görebilirsiniz. Ben genellikle Tech house set yaparsam detroit house içerisinde percussion, bungalo gibi enstrumanlardan oluşan ritimleri seçip ayıklıyorum ve setime koyuyorum. Renkli sesler herzaman dinleyicinin ruhunu açıp kendilerini eğlendiriyor.

Ayrıca benim şu an beatportta satımda olan parçam da var buyrun dinleyin ve kendiniz karar verin bu sete bu parça uygun olabilirmiydi ki wink.gif Bunun tarzı house ama bu set nu disco alakası bile yok...

PROTECTED LINK Linkleri görebilmek için lütfen ÜYE Olunuz ( Please REGISTER to view links )

iyi forumlar...
PM  
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir)
0 üye:

Collapse

> Benzer Konular

Konu Başlığı Yanıtlar Konuyu Başlatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts 0 tiestokulis 1086 12/04/2013, 2:59
Son İleti: tiestokulis
No New Posts 0 tiestokulis 469 13/06/2013, 0:40
No New Posts 0 tiestokulis 436 5/08/2013, 4:40
No New Posts 0 tiestokulis 329 3/04/2014, 7:43