IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )

13 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Neden böyle oldu forum ?
Cantech
mesaj 23/03/2011, 0:21
İleti #1

peѕѕιмιѕтrancer

Üye no : 4997

Access to 32 Countries and 54 locations, PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN Supported, openvpn service EarthVPNForuma üye olalı baya oldu. 2 sene önce paylaşım, takip amaçlı oldukça aktiftim forumda. Fakat çeşitli sebeplerden (okul iş güç) çok fazla giremez oldum foruma. Ve her girdiğimde de kullanıcı sayısının azaldığını görüyorum.

Sayfayı refresh ederek takip ettiğim zamanları bilirim. zaman geçtikçe Trance/elektronik müzik modasının daha çok kişiye hitap etmesini bekler iken TR-ance i böyle görmek şaşırttı beni doğrusu.. Forumda bir değişiklik mi oldu ? ne oldu ?
Go to the top of the page
PM  
+Quote Post
imperio
mesaj 23/03/2011, 5:59
İleti #2

TR-ance.com Kurucu Administrator
Grup Simge

Üye no : 2

Aslinda bu konu uzerine cok sey yazilip cizilebilir.Serbest kursudeki Turkiyede Elektronik ve Trance Muzik konusunda ve diger konularda satir altlarinda belirtilen durumlarin bir yansimasi gibi duruyor.

Eskiden ASOT gibi konular refresh ile takip edilirken haftalik yayin devam ettigi ve konu yerli yerinde durdugu halde artik takip eden pek yok.Bu durum muzik ile ilgili bolumlerede yansidi.Belkide yeni produksiyonlar eskisi kadar ilgi cekmiyordur.

Turkiyede duzenlenen elektronik muzik etkinlikleri azaldikca etkinlikler bolumumun aktivitesi de azaldi.Seneden seneye duzenlenen A-class dj etkinlikleri ve festivalleri disinda pek bir hareket yok.Teknik ve alisveris bolumleri mevsimsel etkilerden bu kadar etkilenmiyor mesela.

Eskiden takip eden kitlenin yas ilerledikce ve hayattaki sorumluluklari arttikca takip edemez olusunu anliyorum.Bu kitlenin yerli veya yabanci baska sitelerde takip ettiklerine dair bir gozlem de yok.Ancak tek sebep bu degil bence.Turkiyede elektronik muzik eskisi oldugu kadar IN gozukmuyor. Yeni gelen neslin elektronik muzige karsi olan ilgisinin azaldigini da gozlemliyorum.

Altyapidan yeterli yeni kadro yetismedikce ve mevcut kadrodan da cesitli sebeplerle jubileler oldukca sonuc bu gozukuyor.Transfer sart smile.gif

Global olarak baktigim zaman trance.nu da gecenlerde yayinina son verdi.Bu oldukca buyuk bir kayip trance adina.Keza Hollanda icin olan gozlemim de trance etkinliklerine katilan kitlenin yas ortalamasinin 30 yas ve ustu olmasi.Hollanda'da altyapi sorunu var ama diger elektronik muzik tarzlarinin dinleyici kitlesinin buyuklugu sektoru canli tutmaya ve gelistirmeye yetiyor.Etkinlikler icin Hollanda eskiye nazaran cok daha fazla alternatif sunuyor mesela.Bos bir haftasonu gecirmeniz mumkun degil wink.gif

Hizli tuketim aliskanligi olan bir toplum olan Turkiyenin ithal etmis oldugu elektronik muzik ve kulturunu de tuketmis geriye gercekten sevenleri kaldigini dusunuyorum.
PM  
+Quote Post
yuran
mesaj 23/03/2011, 18:48
İleti #3

Aktif Üye

Üye no : 27096

QUOTE(imperio @ 23/03/2011, 6:59) *
Hizli tuketim aliskanligi olan bir toplum olan Turkiyenin ithal etmis oldugu elektronik muzik ve kulturunu de tuketmis geriye gercekten sevenleri kaldigini dusunuyorum.

Gerçekten çok doğru tespitler yapmışsın sevgili imperio.
Kalabalık gözükmesin diye tüm yazını "quote" etmedim ama yazının tümüne katılıyorum. thumbsup.gif

Bu yazdıklarına çok çarpıcı bir örnekle cevap vermek isterim.
Geçenlerde facebook'ta dolaşırken bir yazı gözüme çarptı. Şu an istanbulda çok kaliteli bir yerde çalan bir dj'in facebook'taki sayfasının bilgiler bölümünde şunlar yazıyordu :

"müzik kariyerime progressive trance tech house deep tech tribal müzik tarzları ile uzun zaman müzik yaptım 2008 den beri müzik anlayışımda ve piyasanın genelindeki değişiklerden dolayı commercial ve türkçe müziğe yöneldim son iki yıldır piyasa diye de tabir edilen müzik tarzına tamamen dönüş yaptım elektronic müzikteki performansımın üzerine koyarak commercial ve türkçe müzikte çok iddalı setler ile sizlerle olmaktayım"

daha başka bir şey söylemeye gerek var mı?
Müziğin Türkiyede şu anki durumunu en iyi anlatan yazı olmuş. Dj ne yapsın ? para kazanacak. house çalmaya devam etse iş yok. Dj'e bir şey diyemiyorum.

saygılar
yuran
PM  
+Quote Post
zodiac_tauruss
mesaj 23/03/2011, 20:18
İleti #4

TR-ancer

Üye no : 32210

Yazdıklarınızı okurken bir yandan da Airwave'in LoLo aliası ile yaptığı Theres Treasure Everywhere adlı çalışmasını dinliyorum.Bana böyle duygular hissettiren müziğin,geniş kitlelerce ''algılanamaması'' ya da haksızlık etmeyelim ''beğenilmemesi'' benim için sorun teşkil etmiyor.Benim için asıl sorun teşkil eden şey,bu müziği geniş kitlelere sevdiren ve ''ekol'' haline gelen insanların artık böyle üretimler yapmaması.Evet genç insanlar arasından,evinde otururken bilgisayarının başında belli programlar aracılığı ile güzel üretimler yapanlar da çıkıyor ama amaç paraya dönüştürmek olunca iş çığırından çıkıp ne idüğü belirsiz üretimlere dönüşüyor bir süre sonra.Sadece bu ay maaşımın 5'te 1'ini parça satın almaya harcamış olan biri olarak şu sözü söylemeyi kendime hak görüyorum,bu müziğe ya da bizim için önemli olan ne varsa ona ve onu üreten insanlara o ya da bu şekilde hakettikleri bedeli vermedikçe bu iş boka sarar.Bizim için doğru olanın ne olduğunu göstermemizin birinci yolu üretilen değerin karşılığı olan ücreti vermeye çalışmak.Ki o insanlar da üretimlerini sürdürebilsinler.Ben onların da son dönem üretimlerinden çok mutlu olmadıklarını düşünüyorum.Eski günleri özlediklerini de tahmin ediyorum.
Artık tüketim üzerine kurulu sistemlerin,gerçek mutluluğu yaşatacak olan,paylaşım üzerine kurulu bir insanlık dünyasında yaşayamayacağını görmek ve kabullenmek gerekiyor.
PM  
+Quote Post
cocukbahçesi
mesaj 24/03/2011, 12:31
İleti #5

Yeni Üye
*

Üye no : 111647

Ben bu forumu Galatasaray'ın içinde bulunduğu duruma benzetiyorum. smile.gif 1 eleman var herkese uyarı veriyormuş hatta anlatıyordu ona böle yaptım buna şunu yapıcam diye... O belki tekrar muziğe kavuşturur forumu ne dersiniz ?

PM  
+Quote Post
unkown.ocean
mesaj 26/03/2011, 20:34
İleti #6

Trance

Üye no : 10511

Söylenecek çok şey var.

İkinci olarak foruma yeni üye olan arkadaşlarımızın mesaj atma merakı.Yeni üye arkadaşlar Trance Müziği Armin Van Buuren,Tiesto gibi dj'lerden öğreniyorlar.(çoğu kişi gibi gayet doğaldır)Buda gayet doğal.Kalkıpta Icone - A New Emotion'u dinleyip trance'ı keşfettim demesini bekleyemeyiz,bu bir realitedir.Ancak forumumuzda yıllardır süren Tiesto,Armin,Paul Van Dyk hakkında artık midemizi bulandıran tartışmalarında etkisiyle,bu yeni üyelerimizin de mesaj atma merakınında olaya dahil olmasıyla bir yığın gereksiz tartışma daha çıkıyor.Haliyle buda ''lanet olsun'' tepkilerini vermemize sebep oluyor.

Trance forumun en önemli dinamizmi'' Uplifting Trance'' topiğidir.Hem eski üstadlarımızın foruma girmeyişi,hemde yaşanan youtube cümbüşü de topiği ilginç hale getirmiş.

Son olarak herkes kendi davranışlarını dengelerse tekrardan düzeyli bir forum olabiliriz.Sevgili moderatörlerimizin bazen gereksiz müdahelelerine de şahit oluyoruz.Herkesin kendini dengelemesi lazım.

Bazı yazdıklarımı editledim.Yazmamamın daha doğru olacağını düşündüm.

Herşey dengedir.

İmperio'nun olaya sosyolojik açıdan bakması karşısında henüz o kadar tecrübe sahibi olmadığım için yorum yapamayacağım. smile.gif

Bu ileti unkown.ocean tarafından 26/03/2011, 20:37 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
cKraL
mesaj 24/05/2011, 16:49
İleti #7

Kıdemli Üye

Üye no : 197

Bende baya bi önce üye olmuştum aradan askerlik bile geçti gitti fakat site anasayfasi okadar karışık ki , bildiğimiz tr-ance dan çıkmış bir sürü başlık mevcut , aliş veriş e önem artmiş , sadelik gitmiş. Bi son dakika haberler birde magazin bölümü eksik kalmiş belki onlarda vardir henüz bakamadim başım ağrıdı çok karışık...
PM  
+Quote Post
cem-music
mesaj 24/06/2011, 16:42
İleti #8

Kıdemli Üye

Üye no : 21189

bu gıbı karmasanın sebebı aktıf moderator ler we admınlerın aktıf olmamasıdır bırazda sıte kullanımı paylasım bılgısı olmamasındandır ben şahsen bu forumda yetkılı sahıbı olup forum ıcın bırseyler yapmaya ısteklıyım fakat hersey ıstenıldıgı gıbı olmuyor forum baya buyuk bır forum o yuzden umarım hayhırlısı olur saglıgını kaybetmez forum
PM  
+Quote Post
Progressive_
mesaj 25/06/2011, 20:26
İleti #9

Üye
**

Üye no : 16494

Konulara bakınca güncel başlıklar neredeyse alım satım üzerine. Forum sanki mesaj panosu gibi geliyor bana.
PM  
+Quote Post
PROMOE
mesaj 26/06/2011, 14:49
İleti #10

Aktif Üye

Üye no : 14577

ne ekildiyse o biçiliyor bence. yönetim her eleştiriye, "Tr-ance Globalleşme Projesi" başlığını post ederek konu kilitliyordu, umarım globalleşmişlerdir.
PM  
+Quote Post

13 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir)
0 üye:

Collapse

> Benzer Konular

Konu Başlığı Yanıtlar Konuyu Başlatan Okunma Son Faaliyet
No new   645 akrap 42840 15/01/2019, 10:01
Son İleti: Ahmet Kamçıcıoğlu
No new   346 ARTEN 21125 18/02/2019, 11:23
Son İleti: AykutT
No New Posts   1 D_MerdaN_J 1324 27/06/2009, 12:43
Son İleti: Stack
No new 31 The-Baron 4396 3/11/2014, 19:15
Son İleti: trance-man