IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )

Reply to this topicStart new topic
> Mehmet G. - In The Forest (Original Mix) - New Mix, Yeni Versiyon New Mix
--------
mesaj 9/07/2009, 8:52
İleti #1

----

Üye no : 18432

Access to 32 Countries and 54 locations, PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN Supported, openvpn service EarthVPNDaha önce de sizlerle paylaştığım ve üzerinde çok emek verdiğim çalışmamın yeni ve son hâlini sizlerle paylaşmak istiyorum.Yorumlarınıza (ne olursa olsun) daima açığım.İyi veya kötü yorum olması benim için sorun değil.Önemli olan sizlerin bunu dikkate alıp zaman ayırarak yorumlamanızdır.

PROTECTED LINK Linkleri görebilmek için lütfen ÜYE Olunuz ( Please REGISTER to view links )
adresinden çalışmayı dinleyebilirsiniz!
Go to the top of the page
PM  
+Quote Post
ΛstraLLЄGΛCY
mesaj 9/07/2009, 9:33
İleti #2

Kıdemli Üye

Üye no : 19039

Parçanın melodisi güzel basslar biraz önde kalmış gibi otomasyonlarda biraz daha sabırlı davranmalısın bence birde piano güzel düşünce ama daha soft bir piano kullanabilirsin ben beğendim tebrikler
PM  
+Quote Post
Ancient Mind
mesaj 9/07/2009, 12:53
İleti #3

TR-ancer

Üye no : 2069

Parça kendini dinlettiriyor Bassline 1:09 a kadar kendini saklayarak gelse ve burada su üzerine çıksa daha bi kafaya kafaya vururmuş .Tek Bass elementi kullanıldığı için 40 hz civarı freq azaltılabilir bu haliyle subbass etkisi yapıyor ya da mid tonları yükseltilerek sivriltilebilir . Clapsların da devreye girişi biraz zamansız gibi geldi bana . Gelişmede ki o sitarmı pançomu çıkaramadım , o daha hacimli bir ses ile değiştirilebilir ve çok altta kalmış . Gelelim builde tek vuruşlu synth akoru yükseltirken biraz daha sabırlı davranabilirsin Astrallegacy nin belirttiği gibi .. Ve o akor climaxa ulaştığı zaman vuruş süreleri sustain-decay vasıtasıyla uzatılarak daha heybetli hale getirilebilir (bütünlük bozulmadan başka seslerde ekelenebilir) . Parçanın neresinde olursa olsun kullanılan sesler üzerinde otomasyon v.s şeyler ile deforme yoluna gidilmezse ''tekdüzelik'' tehlikesi başgösterebilir .Mesela burada uyguladığın cutoff yeterli coşkuyu sağlayamıyor .
Piano düşüncesi güzel fakat trafiğe ciddi katkısı yok ve ritmik dizilişi de oldukça sıradan geldi bana .Kompozisyon da güzel . Melodide fena değil .. Eline sağlık devam ..
PM  
+Quote Post
Transacted
mesaj 9/07/2009, 13:58
İleti #4

TR-ancer

Üye no : 7379

İntro ve devamında bassline notaları yaklaşık 3 dakika aynı gidiyor, bu dinleyicinin canını sıkar, şahsen beni baydı diyebilirim. Melodisi güzel bana jeckyll & hyde - frozen flame parçasındaki notaları anımsattı. Piyano şarkıdan çok bağımsız gidiyor, biraz sırıtmış oda. Bütün olarak bakıcak olursak daha üzerinde durulması gereken bir parça, zaten yaşınızda daha gençmiş daha ne parçalar çıkar ne parçalar... İyi şanslar.
PM  
+Quote Post
--------
mesaj 9/07/2009, 17:02
İleti #5

----

QUOTE(AstralLegacy @ 9/07/2009, 10:33) *
Parçanın melodisi güzel basslar biraz önde kalmış gibi otomasyonlarda biraz daha sabırlı davranmalısın bence birde piano güzel düşünce ama daha soft bir piano kullanabilirsin ben beğendim tebrikler

Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim...

Evet piano konusunda bende çok kararsız kaldım.Ona bir ayar gerekli gerçekten... Tekrardan teşekkür ederim smile.gif
PM  
+Quote Post
--------
mesaj 9/07/2009, 17:05
İleti #6

----

QUOTE(gielen75 @ 9/07/2009, 13:53) *
Parça kendini dinlettiriyor Bassline 1:09 a kadar kendini saklayarak gelse ve burada su üzerine çıksa daha bi kafaya kafaya vururmuş .Tek Bass elementi kullanıldığı için 40 hz civarı freq azaltılabilir bu haliyle subbass etkisi yapıyor ya da mid tonları yükseltilerek sivriltilebilir . Clapsların da devreye girişi biraz zamansız gibi geldi bana . Gelişmede ki o sitarmı pançomu çıkaramadım , o daha hacimli bir ses ile değiştirilebilir ve çok altta kalmış . Gelelim builde tek vuruşlu synth akoru yükseltirken biraz daha sabırlı davranabilirsin Astrallegacy nin belirttiği gibi .. Ve o akor climaxa ulaştığı zaman vuruş süreleri sustain-decay vasıtasıyla uzatılarak daha heybetli hale getirilebilir (bütünlük bozulmadan başka seslerde ekelenebilir) . Parçanın neresinde olursa olsun kullanılan sesler üzerinde otomasyon v.s şeyler ile deforme yoluna gidilmezse ''tekdüzelik'' tehlikesi başgösterebilir .Mesela burada uyguladığın cutoff yeterli coşkuyu sağlayamıyor .
Piano düşüncesi güzel fakat trafiğe ciddi katkısı yok ve ritmik dizilişi de oldukça sıradan geldi bana .Kompozisyon da güzel . Melodide fena değil .. Eline sağlık devam ..

Teşekkürler smile.gif zaman ayırdığın,dinlediğin ve teknik bilgi verdiğin için çok mutlu oldum smile.gif
Sustain-Decay ayarlarına pek fazla ellemedim.Malum +z3ta kullandığım için vanguarddan sonra çok karışık geliyor.Piano için dediğim gibi bende çok kararsız kaldım.Breakdownda altta sub bass eklemiştim ama frekanslar tutmamış demek ki. smile.gif tekrar çok teşekkür ederim.
PM  
+Quote Post
--------
mesaj 9/07/2009, 17:07
İleti #7

----

QUOTE(Transacted @ 9/07/2009, 14:58) *
İntro ve devamında bassline notaları yaklaşık 3 dakika aynı gidiyor, bu dinleyicinin canını sıkar, şahsen beni baydı diyebilirim. Melodisi güzel bana jeckyll & hyde - frozen flame parçasındaki notaları anımsattı. Piyano şarkıdan çok bağımsız gidiyor, biraz sırıtmış oda. Bütün olarak bakıcak olursak daha üzerinde durulması gereken bir parça, zaten yaşınızda daha gençmiş daha ne parçalar çıkar ne parçalar... İyi şanslar.

Teşekkürler...
O 3dakikaya dayanabildiğin,zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim.
Piano konusu benim için artık tam bir fiyasko duruma geldi smile.gif bende kararsız kaldım... "zaten yaşınızda daha gençmiş daha ne parçalar çıkar ne parçalar... " smile.gif Teşekkürler...
PM  
+Quote Post
ATIL AYKAYA
mesaj 10/07/2009, 3:12
İleti #8

TR-ancer

Üye no : 9790

Selam Mehmet güzel olmuş işte şimdi. ses dengelerinde ufak tefek problemler var ama olsun düzelir onlar zamanla çök iyi ilerliyorsun yaptıgın işlerin üstünde durdukca daha iyi şeyler çıkıyor ses seçimlerini begendim genelolarak pianoyu ayarlamalısın ayarladıkdan sonra breakdownda da kullanmalısın bence. eline saglık üstünde durunca ne güzel parcalar cıkarıyorsun başarılar diliyorum
PM  
+Quote Post
--------
mesaj 10/07/2009, 16:10
İleti #9

----

QUOTE(ATIL AYKAYA @ 10/07/2009, 4:12) *
Selam Mehmet güzel olmuş işte şimdi. ses dengelerinde ufak tefek problemler var ama olsun düzelir onlar zamanla çök iyi ilerliyorsun yaptıgın işlerin üstünde durdukca daha iyi şeyler çıkıyor ses seçimlerini begendim genelolarak pianoyu ayarlamalısın ayarladıkdan sonra breakdownda da kullanmalısın bence. eline saglık üstünde durunca ne güzel parcalar cıkarıyorsun başarılar diliyorum

Çok Teşekkür ederim Atıl Abi. smile.gif Evet üzerinde durunca birşeyler ortaya çıkıyormuş.Bunu bende bu çalışamadan sonra anladım smile.gif "Piano Breakdownda?" Güzel fikir aslında smile.gif Çok teşekkür ederim tekrardan...
PM  
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir)
0 üye:

Collapse

> Benzer Konular

Konu Başlığı Yanıtlar Konuyu Başlatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts   10 -------- 695 17/06/2009, 20:25
Son İleti: --------
No New Posts 1 suleymanyayici 1030 17/07/2010, 18:13
Son İleti: orphaned
No New Posts 0 suleymanyayici 935 26/07/2010, 0:20
Son İleti: suleymanyayici
No new 19 Zafer Kabaoğlu 1391 3/10/2010, 20:38
Son İleti: Deep Whirlpool