IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )

5 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Firestorm !, Hugh Tolland & Kevin Coll
Lzrdnc
mesaj 23/09/2006, 17:20
İleti #1

Adsense Milyoneri

Üye no : 3004

Access to 32 Countries and 54 locations, PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN Supported, sstp vpn service EarthVPN

:: Biography ::

Firestorm are Hugh Tolland and Kevin Coll. They met in high school and discovered that they had a similar love for dance music. After listening to mix albums such as the mighty Trance Nation and Euphoria series in 1999, they both decided to buy themselves a set of turntables and took up DJing as a hobby.
By 2002, they turned their attention to the production side of things, and after being introduced to Propellerheads Reason in college where they both studied Music and Audio Production, decided to purchase a copy and begin producing music.

2006 started with a bang for Firestorm with tracks released on labels such as Dark Noize Recordings, Alter Ego’s sub label Innov8, Total Digital and Aurora. With further releses due to be released soon on labels such as Monster Tunes, Resonate Records and Trance Tribe Recordings.
Recently on the Djing front they have played alongside the likes of Airbase, Mark Sherry, Montana and Kuffdam to name a few, at nights such as Code, Infusion, Logic and the much respected Refresh.

Firestorm also host their own radio show called “Stormin’” on ETN.FM, which takes place bi-weekly, every second and fourth Friday of the month. With regular guest mixes and an energetic sound, Stormin’ provides the very best in trance music and a great start to the weekend.

2006 looks set to be a stormer of year for Firestorm.

:: Discography ::

Avaliable :

Firestorm & Steve Allen Pres. F&SA - Titicaca (Original mix) [Dark Noize Recordings]
Firestorm & Steve Allen Pres. F&SA - Titicaca (Firestorm Remix) [Dark Noize Recordings]
Firestorm - Rapture [Dark Noize Recordings]
Firestorm - Exposure [Dark Noize Recordings]
Firestorm & Timefactor - Reasonate [Aurora]
Firestorm - Defection [Monster Tunes]
Firestorm - Afterworld [Resonate]
Firestorm - Equinox (Dinamic's Ressurection Remix)

Mix :

Akira Kayosa pres. Will Watson - Tears of the Sun (Firestorm Uplifting Mix) [Resonate Records]
Cascade - Transcend (Firestorm's 2006 Remix)
Evasive - Rae of Sun (Firestorm & Steve Allen Remix) [Inov8]
Ryan - Symphonious (Firestorm Remix) [Amon Vision]
Tom Daynes - Breathe (Firestorm Remix) [Fenology]
Alliance - Distant Planet (Firestorm & Steve Allen Remix) [Selective Recordings]
Timefactor - Connection (Firestorm Remix) [Total Digital/Bonzai]

Coming Soon :

Will B & Steve Allen - Alchera (Firestorm & Steve Allen Remix) [Monster Tunes]
Brisky & Coleman - Heavens Tears (Firestorm Remix) [Monster Tunes]
Allen & Callaway - Pneumos (Firestorm Remix) [TBA]
Will Watson - Tears of the Sun (Firestorm Remixes) [Resonate Records]
Transa - Supernova (Firestorm Remix) [TBA]

Ayrica ayda 2 defa cumalari ETN 3 de radyo showlari war ( Stormin' ),proqrama misafir konuklarda katiliyor..Onlarda en az Firestorm Kadar Ba$arililar wink.gif

11 haziran 2006 da Monsterdan release olan defection'in sample ni dinlediqimde aqlicaktim nerdeyse .. ozlediqim ve beklediqim sounddu !

PROTECTED LINK Linkleri görebilmek için lütfen ÜYE Olunuz ( Please REGISTER to view links )

PROTECTED LINK Linkleri görebilmek için lütfen ÜYE Olunuz ( Please REGISTER to view links )

Radyo Showlarinda caldiklari setleri
indirebilirsiniz.

ayrica
parcalarini satin alabilirsiniz.

Hepiniz yanacaksiniz devil.gif

smile.gif

Bu ileti Lzrdnc tarafından 23/09/2006, 18:11 yeniden düzenlenmiştir.
Go to the top of the page
PM  
+Quote Post
Trance-tr
mesaj 23/09/2006, 18:07
İleti #2

Üye
**

Üye no : 6103

evet şuanda setini dinliyorum oldukça başarılı cok değişik .... Keşfetmek güsel bişey tşk ederim Kamert
PM  
+Quote Post
_Berk_
mesaj 23/09/2006, 18:22
İleti #3

Belt Out

Üye no : 2037

Hugh Tolland & Kevin Coll

Son zamanlarda çalışmalarından(prodüksiyon + set) çok büyük keyif aldığım iki isim , kendilerini kesinlikle uplifting trance e adamışlar , bu her hallerinden belli oluyor...

Prodüksiyonlarında ; inanılmaz bassline , synthline + akılda kalıcı melodi ve bunun gibi uplifting trance e dair herşeyi barındırdıkları rahatlıkla söylenebilir...

Setlerinde ise harika parça seçimleri ve bir o kadar iyi bir mixingle , bu konuda da takdir edilmesi gereken çalışmalar yapıyorlar...

En beğendiğim çalışmalarını buraya yazmak isterdim fakat hepsini yazmam gerektiğinden , yazmaya gerek duymadım...

Kendilerini ülkemizde canlı dinleme fırsatımız olursa , hiç düşünmeden gidip dinleyeceğim isimler arasındalar...( excl.gif En azından gerçekten TRANCE çalacakları garanti!!! excl.gif)
PM  
+Quote Post
Out of Control
mesaj 24/09/2006, 9:14
İleti #4

.................

Üye no : 3069

QUOTE(electron_function @ 23/09/2006, 11:22)
Hugh Tolland &  Kevin Coll

Son zamanlarda çalışmalarından(prodüksiyon + set) çok büyük keyif aldığım iki isim , kendilerini kesinlikle uplifting trance e adamışlar , bu her hallerinden belli oluyor...

Prodüksiyonlarında ; inanılmaz bassline , synthline + akılda kalıcı melodi ve bunun gibi uplifting trance e dair herşeyi barındırdıkları rahatlıkla söylenebilir...

Setlerinde ise harika parça seçimleri ve bir o kadar iyi bir mixingle , bu konuda da  takdir edilmesi gereken çalışmalar yapıyorlar...

En beğendiğim çalışmalarını buraya yazmak isterdim fakat hepsini yazmam gerektiğinden , yazmaya gerek duymadım...

Kendilerini ülkemizde canlı dinleme fırsatımız olursa , hiç düşünmeden gidip dinleyeceğim isimler arasındalar...( excl.gif En azından gerçekten TRANCE çalacakları garanti!!! excl.gif)

konu remen bana acilmis benim trance a bakis acimi degistiren adamlar onlara resmen tapiyorum o nasil set calmak o nasil parca yapmaktir. GELİRSELER GELDİKLERİNDE NASİL CALDİKLARİNİ MERAK BİLE ETMEYİN DİREK GİDİN ÇÜNKÜ HER ZAMAN GERCEK TRANCE DAN YANALAR degismezler degismiyolar direk beyine müdahale edilmezki bi sette direeeeeeeekkkk ayiptir calmayanlar utansin getirmeyenler hepten utansin zaten.

En beğendiğim çalışmalarını buraya yazmak isterdim fakat hepsini yazmam gerektiğinden , yazmaya gerek duymadım. bu cimleye de katilmamak icin ya trance dinlememk lazim yada aptal olamk lazim laugh.gif
FİRESTORMU TÜRKİYEDE GÖRMEK İSTİYORUMMMMMMMMMMM happy2[1].gif happy2[1].gif happy2[1].gif
bunlarda en begendigim calismalari olsun arada dinleyemediklerim var onlarinda nasil oldugundan süphem yoookkkkkkk
Firestorm & Steve Allen Pres. F&SA - Titicaca (Original mix) [Dark Noize Recordings]
Firestorm & Steve Allen Pres. F&SA - Titicaca (Firestorm Remix) [Dark Noize Recordings]
Firestorm - Rapture [Dark Noize Recordings]
Firestorm - Exposure [Dark Noize Recordings]
Firestorm & Timefactor - Reasonate [Aurora]
Firestorm - Defection [Monster Tunes]
Firestorm - Afterworld [Resonate]

Mix :

Akira Kayosa pres. Will Watson - Tears of the Sun (Firestorm Uplifting Mix) [Resonate Records]
Cascade - Transcend (Firestorm's 2006 Remix)
Evasive - Rae of Sun (Firestorm & Steve Allen Remix) [Inov8]
Ryan - Symphonious (Firestorm Remix) [Amon Vision]
Alliance - Distant Planet (Firestorm & Steve Allen Remix) [Selective Recordings]
Timefactor - Connection (Firestorm Remix) [Total Digital/Bonzai]

Coming Soon :

Will B & Steve Allen - Alchera (Firestorm & Steve Allen Remix) [Monster Tunes]
Brisky & Coleman - Heavens Tears (Firestorm Remix) [Monster Tunes]
Allen & Callaway - Pneumos (Firestorm Remix) [TBA]
Will Watson - Tears of the Sun (Firestorm Remixes) [Resonate Records]
Transa - Supernova (Firestorm Remix) [TBA]

bow[1].gif bow[1].gif bow[1].gif

Bu ileti Out of Control tarafından 24/09/2006, 9:16 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
krokus
mesaj 24/09/2006, 9:55
İleti #5

TR-ancer

Üye no : 6163

off yaa fena patlıcaklar galibaa LZRDNS ın dediği gibi var herhalde çok merak ettim ben de wink.gif

flowers.gif
PM  
+Quote Post
Lzrdnc
mesaj 24/09/2006, 10:57
İleti #6

Adsense Milyoneri

Üye no : 3004

QUOTE(electron_function @ 23/09/2006, 11:22)
( excl.gif En azından gerçekten TRANCE çalacakları garanti!!! excl.gif)

Bu Lafa Kesinlikle katiliyorum wink.gif
PM  
+Quote Post
Out of Control
mesaj 24/09/2006, 12:20
İleti #7

.................

Üye no : 3069

Firestorm - Stormin' 002 Firestorm mix
Tracklist

01. Firestorm & Timefactor - Reasonate [Aurora Digital]
02. Firestorm - Exposure [Dark Noize Recordings]
03. Firestorm - Defection [Monster Tunes]
04. Firestorm - Rapture [Dark Noize Recordings]
05. Brisky & Coleman - Heaven's Tears (Firestorm Remix) [Monster Force]
06. Firestorm & Steve Allen pres. F&SA - Titicaca (original mix) [Dark Noize Recordings]
07. Allen & Callaway - Pneumos (Firestorm Remix) [CDR]
08. Will B & Steve Allen - Alchera (Firestorm & Steve Allen Remix) [Monster Force]

abi hadi giriste reasonate wacko.gif caldin tamam bisiy demedim eeee ardina exposure blink.gif caldin ona da bisiy demem de ardina da bow[1].gif defection bow[1].gif calinmazki canimi almaya mi niyetiniz var
git bide rapture whistling1.gif cal ayiptir ya ömrümden kesin 1-2 yıl borclular bana ama bende onlara cok sey borclu hissediyorum kendimi gercek trance caldiklari icin parcalarini direk satın alicam destek sart bu adamlara ayrica bu seti mixleyen elleri dert görmesin happy2[1].gif happy2[1].gif happy2[1].gif
PM  
+Quote Post
gizmo
mesaj 24/09/2006, 22:57
İleti #8

Aktif Üye

Üye no : 6499

QUOTE(Out of Control @ 24/09/2006, 5:20)
Firestorm - Stormin' 002 Firestorm mix
Tracklist

01. Firestorm & Timefactor - Reasonate [Aurora Digital]
02. Firestorm - Exposure [Dark Noize Recordings]
03. Firestorm - Defection [Monster Tunes]
04. Firestorm - Rapture [Dark Noize Recordings]
05. Brisky & Coleman - Heaven's Tears (Firestorm Remix) [Monster Force]
06. Firestorm & Steve Allen pres. F&SA - Titicaca (original mix) [Dark Noize Recordings]
07. Allen & Callaway - Pneumos (Firestorm Remix) [CDR]
08. Will B & Steve Allen - Alchera (Firestorm & Steve Allen Remix) [Monster Force]

abi hadi giriste reasonate wacko.gif caldin tamam bisiy demedim eeee ardina exposure blink.gif caldin ona da bisiy demem de ardina da bow[1].gif defection bow[1].gif calinmazki canimi almaya mi niyetiniz var
git bide rapture whistling1.gif cal ayiptir ya ömrümden kesin 1-2 yıl borclular bana ama bende onlara cok sey borclu hissediyorum kendimi gercek trance caldiklari icin parcalarini direk satın alicam destek sart bu adamlara ayrica bu seti mixleyen elleri dert görmesin happy2[1].gif happy2[1].gif happy2[1].gif

bu adam lar can yakar fena pür fena
PM  
+Quote Post
electropanic
mesaj 25/09/2006, 0:02
İleti #9

Süresiz uzaklaştırıldı

Üye no : 1246

anaaaa ne kadar küçüklermiş blink.gif
PM  
+Quote Post
Zonderland
mesaj 12/10/2006, 23:00
İleti #10

20 gün uzaklaştırıldı

Üye no : 2381

QUOTE(Out of Control @ 24/09/2006, 2:14)
FİRESTORMU TÜRKİYEDE GÖRMEK İSTİYORUMMMMMMMMMMM

we used to play out quite a bit, but at the moment the trance club scene in Scotland is a bit rubish and there is not much happening...

will need to starting looking elsewhere for gigs.

also we are currently looking into doing "live" Firestorm sets for which we we use a laptop, our Hardware synths and Fx units. I think thats the way forward for us getting gigs, so that we are more than juts another dj.

Anla$ilan dünyaya acilmak icin zamana ihtiyaclari var...
PM  
+Quote Post

5 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir)
0 üye:

Collapse

> Benzer Konular

Konu Başlığı Yanıtlar Konuyu Başlatan Okunma Son Faaliyet
No new   633 khorky 42152 21/08/2015, 8:39
Son İleti: Demophobia
No new   428 Tiebreaker 36314 11/10/2018, 17:13
Son İleti: zodiac_tauruss
No new 411 Kuralsızz 19824 2/04/2016, 14:03
Son İleti: O-kty
No New Posts 1 Gok-I 930 4/05/2015, 23:03
Son İleti: Proggyhead