IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )

Reply to this topicStart new topic
> Faturalı Turkcell????, Turkcell'in ayıbı
TylerDurden
mesaj 22/01/2005, 20:04
İleti #1

Üye
**

Üye no : 1117

Access to 32 Countries and 54 locations, PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN Supported, openvpn service EarthVPNOlay bana olmadı sadece alıntı yapıyorum sizinde görmenizi istedim.

Cep telefonunu son derece dikkatli kullanmaya çalışırız. Hatta faturalı hattın sınırsız imkanları bizi şımartmasın diye kontorlü hat tercih ederiz. Ben de kendimi kontrollü biri olarak adleder ayda yaklaşık 60YTL fatura ödeyerek güllük gülistanlık geçinir giderdim. Turkcell ile yakınlığım, Turkcell'in kuruluşuyla aynı zamanlara denk geliyor. Yani kendisine TÜRKcell dediğimiz tUrkcell'in bu günlere gelmesindeki kilometre taşlarında az emeğim yok. Daha sonra 2000 yılında düzenledikleri Turkcell WebWizz 2000 Web Tasarım yarışmasında en iyi flash uygulama ödülüne layık görüldüm. Turkcell'in tüm büyükleri ile el sıkıştım fotoğraflarımız çekildi. Geçen eylül ayında yurt dışında yaşayan kardeşimin düğününe 7 mahalle şeklinde gittik. Her türlü hazırlık Türkiye'den tamamlandı, hatlarımız yurt dışında çalışsın diye gereken ayarlamalar yapıldı. Yurt dışına yakın çevremden örnek vererek anlatayım 4 adet Turkcell faturalı hat, 1 adet Turkcell kontörlü hat ile çıktık. Annem, babam, teyzem ve ben faturalı kardeşimin yakın arkadaşlarından biri de kontorlu hat. Annem bizden 15 gün önce Amerika'ya gitti. Kardeşimin düğün hazırlıklarına yardım etti. Devamlı Türkiye'ye telefon açarak aman oğlum şu eksik, bu eksik şeklinde telefonda görüştük. Biz de Amerika'ya gittiğimizden itibaren 7 sülale orada olduğumuz için telefon ile pek bir işimiz olmuyordu. Lakin Turkcell'den devamlı mesajlar geliyor "gprs wap mms ayarlarınız şudur budur" şeklinde tabii orada hızı tarif edilmez bir internet olduğu için wap'ı gprs'i külahıma anlat diyor insan ve ihtiyaç duymuyor. Toplam amerikada kalınan süre şu şekilde;
Annem: 25 gün
Babam: 7 gün
Teyzem: 10 gün
Arkadaş: 10 gün
Ben: 10 gün Teyzem her gün İzmir'deki kocası ile kardeşimin arkadaşı her gün ailesi ile, ben kimi günler günde iki kere ama genel olarak iki günde bir telefonda 1,2 dk'lık konuştum. Babam işleri için aynı şekilde arada bir konuştu. Annemin konuştuğu sürenin haddi hesabı yok. Şimdi faturalara gelelim:
Annem: 350YTL
Babam: 300YTL
Teyze: 290TYL
Ben: 1000YTL
Arkadaş: 300Kontör Turkcell, konuya hiç bir açıklama getirmedi, mümkün olan her türlü kaçışı yaptı. Detaylı döküm istiyorum isteklerimi, tabii efendim bize faks numaranızı verin yollayalım dedi, yollamadı, avukat aracılığı ile aradım yine sonuç alamadım. bin kere mail attım ve en son;
"faturanız budur, şu şu şu operatörleri kullanmışsınız, isterseniz taksitlendirme yapabiliriz" şeklinde bir mail geldi. oysaki oradan yazan operatörleri kullanmadım. T-Mobile, AT&T Wireless'ın çalıştığı bir yerde bana adını bile duymadığım operatörlerin isimleri verilmiş. Peki dedim bana gelen dökümü açıklayın.
bir telefon görüşmesi 90sn 4YTL, ardından bir telefon görüşmesi 45sn 45YTL. Bir SMS 50KRŞ ardından 1dk sonra bir mesaj 60KRŞ 1dk sonra bir SMS 45KRŞ bunlar nedir?
Gelen cevap: Onlar Amerika'daki operatörlerin biçtiği fiyattır biz karışamayız. En son dayanamadım, hiç bir şey yapamadım ve telefon açtım dedim ki,
- faturamı taksitlendirmek istiyorum.
- üzgünüz yapamayız.
- Neden?
- biz müşterilerimizde belirli kriteler arıyoruz. Siz bu kriterlere sahip değilsiniz.
- peki Turkcell hattı belirli kritere sahip olmayan birine nasıl satıyorsunuz?
- ...
- herhangi bir kimlik ile faturalı hat alınıyor. Ben sokakta yaşayan biriyim diyelim aldım hattı, 2 ay boyunca kapatmadan amerika ile konuştum, sonrada attım hattı gitti. böyle bir değerlendirme olur mu?
- bakın efendim
- siz bakın esas, açıklayamadığınız bir fatura var elimde ve bunun için icraya gelmeye kalkacaksınız, her şey uzayacak. Neden bana izah edemiyorsunuz bu faturayı?
- icraya verilmişsiniz efendim.
- neyimi alacaksınız çok merak ediyorum buyrun gelin...
- yardımcı olabileceğim başka bir konu var mıydı f205 bey?
- evet, kriterler nedir öğrenmek istiyorum
- onları açıklayamıyoruz efendim.. ardından da 73 ve 63YTL değerinde iki faiz faturası elime ulaştı. Yani aklınızda olsun, elinizdeki faturalı hat, patlamaya hazır bir bomba. Hattı alırken imzaladığınız sözleşmeye göre Turkcell sizin babanızdır. o ne derse o olur. Borç harç alır, bilgisayarınızı satar, ödersiniz faturayı. Şimdi NE BU ÇALAN, BAS KONUŞ gibi Turkcell hizmetleri beni çok güldürüyor. Kendi günahlarını sızdırıyorlar sanki bu hizmetlere. Hala, madem "Türk"Sel diyoruz buna, neden T-U-RKCell yazıyorlar merak ediyorum. FCUKCELL diyorum ben onlara "f205'in cüzdanı uçtu kı*ından"Cell... Muhtemelen ben ilk değilim. Ama sıradaki siz olmayın. Bu hikayeyi her anlattığım da benzer bir hikaye duyuyorum. Amerika'da olmanıza bi yerde olmanıza gerek yok. Durduk yerde 1000YTL gelen bir başka tanıdığım daha var.
Go to the top of the page
PM  
+Quote Post
imperio
mesaj 22/01/2005, 23:13
İleti #2

TR-ance.com Kurucu Administrator
Grup Simge

Üye no : 2

QUOTE(TylerDurden @ 22/01/2005, 08:04 PM)
bir telefon görüşmesi 90sn 4YTL, ardından bir telefon görüşmesi 45sn 45YTL. Bir SMS 50KRŞ ardından 1dk sonra bir mesaj 60KRŞ 1dk sonra bir SMS 45KRŞ bunlar nedir?
Gelen cevap: Onlar Amerika'daki operatörlerin biçtiği fiyattır biz karışamayız.

Bu olay doğru turkcell,telsim vs farketmez yurtdışında iken telefonunuzun şebeke seçimi otomatik ise roaming anlaşmalı farklı öperatörleri kullanabiliyorsunuz ve tarifeler birbirinden çok farklı(üç dört kat fark olabiliyor) bende ayrıntılı faturamı görünce farkettim tavsiyem gideceğiniz ülkedeki anlaşmalı öperatörlerin tarifesini inceleyip en uygununu telefonunuzdan manuel olarak seçmek.
PM  
+Quote Post
djcihancevik
mesaj 22/01/2005, 23:32
İleti #3

TR-ancer

Üye no : 379

Annem: 350YTL
Babam: 300YTL
Teyze: 290TYL
Ben: 1000YTL

sağlam fatura dry.gif birde reklam yapıyorlar yurtdışı hatlar hakkında demek bunun içinmiş mad.gif
PM  
+Quote Post
High Voltage
mesaj 23/01/2005, 0:07
İleti #4

minimalist

Üye no : 460

koç net yurt dışı görüşmeleri için cok cazip bir sistem cıkardı..
saniye bazında yazıor yani dakikalık değil .. cok avantajı var.
PM  
+Quote Post
TienaM
mesaj 23/01/2005, 2:56
İleti #5

Üye
**

Üye no : 1701

En iyisi kullanmamak...Başka çare yok.Adamlar işi iyice azıttılar.Birilerinin dur demesi gerekiyor.
PM  
+Quote Post
RooTLEss
mesaj 23/01/2005, 18:42
İleti #6

Yeni Üye
*

Üye no : 1827

Sanırım bende onların müşteri kriterlerine uymuyorum ki ödemeyi 10 gün geciktirince arayıp neden ödemiyorsunuz, bakın icra takibi gerekebilir, isterseniz hattınızı hazır karta çevirelim gibi saçma sapan bir konuşma yaptılar...
PM  
+Quote Post
Mood
mesaj 23/01/2005, 23:12
İleti #7

Kıdemli Üye

Üye no : 214

Ben de aynı şeyi rusyaya gittiğimde yaşamıştım, arkadaşımla yaptğım 5 dklık görüşme 90 milyon civarı olarak ayrıntıda gözüküyordu.
İmperio'nun dediği gibi yurt dışına çıkmadan önce oranın operatörlerini inceliyip hangisi en ucuzsa onu kullanmakta fayda var. Benim kanaatimce burda Turkcell'in pek bir suçu yok çünkü bu paranın normal turkcell-turkcell görüşme ücreti dışındaki hepsini diğer operatör alıyor.

En iyisi mesajlaşmak, bildiğim kadarıyla mesaj konusunda ek bir ücret çıkmıyor. Çıksa da görüşmeler kadar pahalı olmuyor. Yada kontörlü hat kullanmak hesabını bilmek.. Sonuç benimde 250 civarı bir fatura gelmişti sad.gif
PM  
+Quote Post
ttrance
mesaj 24/01/2005, 10:13
İleti #8

HARDER ,, Yardır

Üye no : 1919

turkcell işi cıvıttı ya...bende 50 kere mail attım bi o kadar telefonla görüştüm herseferin de sorunu hallediyoruz dediler 2 senedir hiç bir şey yok ortada bende en sonunda avea ya gectim...(şebeke cekme sorunu vardı)

hayır bide adamlar bana yalanda sölüyo şu anda cevrede araştırma yapılıyo diye etrafa bakıyom kimse yok ..... thumbsdown[1].gif
PM  
+Quote Post
lysergicasiddiet...
mesaj 29/01/2005, 3:34
İleti #9

Üye
**

Üye no : 2184

benim dayim turkcell in avukati oldugu icin ordan biliyorum.bu adamlarin kazandiklari paralarin yaptiklari haksizliklarin haddi hasabi yok.adamlar isini oyle tutturmuski;itiraz davasi acan icralik insanlar hicbirini kazanamiyor.bu nasil istir.birazda insanimizda var hata.lutfen su hatlari alirken SOZLESME denen zimbirtiyi bi okuyun...
PM  
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir)
0 üye:

Kelime Bulutu:

Tarih: 24/10/2014, 16:41