IPB

Hoşgeldiniz Ziyaretçi ( Üye Girişi | Üye Olmak İçin Tıklayın )

4 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dj Nui - The Night After, Uplifting Trance
DjNui
mesaj 11/05/2008, 22:16
İleti #1

Aktif Üye

Üye no : 14260

Access to 32 Countries and 54 locations, PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN Supported, openvpn service EarthVPNSelamlar yine ben flowers.gif

Uzun zamandır uğraştığım parçamı sizlerle paylaşmak istedim, biraz Release için kastım hemen bitirmek istemedim, şu andada parça %98 bitmiş vaziyette geçişlerdeki bazı kick değişimlerini farklılaştırmak istiyorum geçişler düzenlencek yani öyle düşünün neyse diğer eksiklerinide sizlerden duymak isterim. Acımadan eleştirin vurun abalıya smile.gif Yorum yazan arkadaşlara şimdiden minnettarım. Keyifli dinlemeler.

Kullanılan Programlar (aklıma gelenler, 67 pattern çünkü parça smile.gif
FL8, z3ta, vanguard, nexus, V-station, sayısız sample, waves plug-in leri vb..

süre
10:03 orjinali (bazı yerlerinde düşüşler var demo gibi düşünün bilerek öyle yaptım)

boyut
9 mb

bit rate
128kbps, boyut düşsün diye 320 vermek istemedim.

Tavsiye; Bu sitenin eq ayarları dengesiz sanki basslar abartılı açık ve kaliteyi düşürmüş zippyshare, download edip dinlerseniz daha net herşey, download yaptıkdan sonra eleştirirseniz sevinirim, thnx.

PROTECTED LINK Linkleri görebilmek için lütfen ÜYE Olunuz ( Please REGISTER to view links )

Bu ileti DjNui tarafından 12/05/2008, 8:38 yeniden düzenlenmiştir.
Go to the top of the page
PM  
+Quote Post
Plathysma
mesaj 11/05/2008, 22:39
İleti #2

Kıdemli Üye

Üye no : 8758

slm nui!

intro cok hoşuma gitti güzel olmuş gerçekten ruh ve bi duyguya sahip oldugu bariz ortada... aynı şekilde breakte de bu duyguları yansıtma işini çok iyi devam ettirmişsin.. ancak intro ile break arasındaki perküsyon seslerini braz sag sol panlasan altyapı daha bir zenginleşir düşüncesindeyim.. ayrıca bassline da güzel değinmeden edemiyeceğim... kısaca tebirk etmek istiyorum.. umarım release yolunda herşey istediğin gibi olur..
PM  
+Quote Post
Dj amele
mesaj 11/05/2008, 23:05
İleti #3

TR-ancer

Üye no : 11167

Selamlar;
Çalışmanı çok begendim,tebrik ederim. Kesinlikle uplifting trance degil bence, hard trance ama onunda önemi yok. Ellerine Saglık ama acilen mastering lazım çünkü kulak tırmalayan birçok ses var.

Tekrar tebrikler smile.gif
PM  
+Quote Post
Marwo
mesaj 11/05/2008, 23:46
İleti #4

Aktif Üye

Üye no : 3172

download edip dinledim.
harmoni, aranje, synth kullanimi cok iyi,sample ve effect kullanimi yerinde,introyu eger sample kullanarak degilde kendin bikac synthi ust uste calip hazirladiysan helal olsun! wink.gif

bunlar iyi haberler, baya bi kotu olan haber ise mastering.
mastering ve mixing 5 uzerinden 1.
feci durumda suan, butun sarki hihat tizlerinin icinde kaybolmus durumda,genel olarakda tizler asiri derecede acik. sarki sirf buyuzden dinlemiyor desem yeridir.
bence sarkinin tamalanma yuzdesi %98 degil %70 durumda suan.

sana tavsiyem mastering icin waves pluginlerini kullanmaman, kullanimi cok kompilike ve zordur. ve genelde canli enstrumanlar icin tavsiye edilir waves pluginleri.
waves i tam anlamiyla kullanabilmek icin en az bi hans zimmer olmak lazim smile.gif
onun yerine psp nin mastering pluginlerini kullan, eq, limiter, compressor ve birde bunlarin ustune cila icn mixpack (PSP MixBass, PSP MixSaturator, PSP MixPressor and PSP MixTreble) i vardir.
psp pluginlerinin kalitesi waves i aratmaz ve kullanimi cok daha kolay, acik ve nettir.

mastering i tamaladigini dusundukten sonra cesitli sistemlerde dene sarkini. farkli kulakliklarda, ipod da, cd ye yazip muzik setinde veya araba teybinde dinle.
belki suanki durumunu dinledigin hoperlor veya kulakliklar yuksek frekanslarin tamamini vermiyo olabilir, cunku bu derece frekans bozuklugunun kulagindan kacmasi normal degil.
birde projeye 44.1khz de baslayip 44.1 de bitirmeyi dene. cunku projeye 96khz veya 48khz olarak baslandiysa, cikista 44.1 e cevirirken bu tip sorunlar cikabiliyor.

tas gibi sarkiyi boyle ziyan etme smile.gif
sarkida isik gordum biggrin.gif , baska turlu bukadar yazmadim wink.gif
mixing ve mastering i tamamladiktan sonra tekrar dinlemek isterim.
kolay gelsin...

Bu ileti Marwo tarafından 12/05/2008, 3:32 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post
ORolando
mesaj 12/05/2008, 6:43
İleti #5

Aktif Üye

Üye no : 6902

Kullanılan sesler, melodi ve arpejler ve düzenleme (giriş- gelişme-sonuç) açısından çok kaliteli bir parça. Tebrikler smile.gif Ayrıca parçanın 320kbps ile sıkıştırılmış halini dinlemek sanırım ses kalitesi hakkında daha iyi bir fikir verecektir. Bu dinlediğim haliyle kullanılan efektlerin (özellikle reverb, delay, ve main bus'ta loudness maximizer!) biraz yüksek seviyede olduğunu ve bu efektlerin daha düşük seviyede kullanımının ses kalitesini arttırabileceğini düşünüyorum. Ayrıca faz ile ilgili problemlerin olduğunu görülüyor ve (release düşündüğün için) parçanın mono compatible (mono olarak dinlenebilirliği) olmasının parçan için daha iyi olacağını düşünüyorum. Sesle ilgili şeylerin kolaylıkla halledilebileceğini parçanın kalitesinin daha yukarı çekilebileceğinden eminim. Hatta dilersen parçanın sesle ilgili konularında (mix & mastering) beraber çalışabileceğimizi bilmeni isterim. İyi çalışmalar..
PM  
+Quote Post
DjNui
mesaj 12/05/2008, 8:37
İleti #6

Aktif Üye

Parçanın genel itibariyle beğenilmesi çok hoşuma gitti, değerli eleştirilerde almışım ne mutlu bana, çok teşekkürler arkadaşlar. Ben acele etmiyorum zaten bu daha %70i diyelim o zaman smile.gif Mastering bilgim maalesef ne kadar ugraşsamda belirli bi seviyeyi geçemiyo zor bi iş olduğunu sizde takdir edersiniz 320 kbps olan daha temiz ama 128 kbpsde de iyi olmalı bence parça, T-racks, waves pluginlerle bi yere kadar. Desteğe ihtiyacım var sanırım bu konuda gelecek her türlü yardıma açığım.
PM  
+Quote Post
Stack
mesaj 12/05/2008, 9:56
İleti #7

Moderatör
Grup Simge

Üye no : 15066

parça gerçektende zengin ve güzel..sound uda biraz düzeltirsen release olmaması için bir sebep yok..bu konuda bildiğim kadarını sana msnde aktarıcam kardeşim zaten..
başarılar..

@Marwo
sen oldukça tecrübeli bir kardeşimsin elbette ama waves plugin leri konusunda sana katılmıyorum..bence kullanımı çoğu plugin e göre kolay..delay, reverb değil belki ama özellikle EQ, kompresör, limiter, analizer çok kolay..yada banamı öyle geldi bilmiyorum smile.gif ama ben waves yükledikten sonra çok daha kolay ve etkin kullanmaya başladım bunları..neyse waves i seviyorum ben ama çok fazla ve kaliteli alternatifte var tabii..
PM  
+Quote Post
DjNui
mesaj 12/05/2008, 11:37
İleti #8

Aktif Üye

Parçayı bu haliyle mastering edemiycem çünkü dinleyemiyorum saydım 6 nexus, 3 V-station, 2 vanguard, 4 z3ta vsti açık şuanda 65 patternde yakıyo işlemciyi biggrin.gif .wav şeklinde yapıp patternleri sıfırdan masteringe başlıycam.
PM  
+Quote Post
-Boneva-
mesaj 12/05/2008, 18:25
İleti #9

Aktif Üye

Üye no : 11458

Nuri abi süper track olmuş! Gerçekten harika leadler ve diyeceğim tekşey leadler çok geride kalmış ama bayıldım parçaya süper kanatlandım uçuyorum! Ruhum trance semalarında hu heeyy! Release olabilecek güzel bir parça çok sağlam bir masteringle iyi yerlere gelebilir! Tebrik ederim nuri abi

(Film İzliyorum) hehehehehe sabahtan beri gülüyorum huhaaaa
PM  
+Quote Post
-Boneva-
mesaj 12/05/2008, 18:26
İleti #10

Aktif Üye

Üye no : 11458

Yanlışlıkla iki kere atmışım!! Dur bidaha tebrik ediyim 6. dakikadan sonra müthiş bir havası var parçanın süper abi çok sevdim hemen ipoda atıyorum!

Bu ileti boneval tarafından 12/05/2008, 18:27 yeniden düzenlenmiştir.
PM  
+Quote Post

4 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir)
0 üye:

Collapse

> Benzer Konular

Konu Başlığı Yanıtlar Konuyu Başlatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts   1 Mus-T 610 10/04/2007, 15:55
Son İleti: Sharkie
No New Posts   9 Mus-T 990 18/05/2007, 21:05
Son İleti: Mus-T
No New Posts   2 darkyyyyy 699 4/09/2009, 20:17
Son İleti: darkyyyyy
No New Posts 0 jiX 559 29/10/2012, 11:45
Son İleti: jiX